Keresés

Részletes keresés

hamvasat Creative Commons License 2017-08-18 08:31:39 14732

Bakter1234!

 

Aludtam rá egyet és én is erre jutottam. Hétvégén itthon leszek, dolgozgatok mellettük a garázsban és megpróbálom kifigyelni az agresszort. Megjelölöm a lábát filccel. Holnap este visszarakom a sérültet lámpaoltáskor, az agresszort meg kiveszem és következő nap figyelem, hogy bántja-e valaki a sérültet.

 

Aztán levágom a főkolompost, meg van már különrakva egy sánta is, azt is. Mennek együtt a fagyasztóba.

 

Köszönöm, üdv: hamvasat

A hozzászólás:
Bakter1234 Creative Commons License 2017-08-18 08:23:47 14731

Szia!

Én nem annyira rég fürjezek, de az eddigi észrevételeim alapján:

 

- Ha nem olyan vészes a sérülés(tehát ha nincs kiszakadva fejbőr, és nincs kint a hús) akkor én külön rakom egy kalitkába míg el nem áll a vérzés, és kicsit beszárad a seb, 1-2 nap. ezalatt meg is nyugszik. Utána visszarakom a többihez.  Hiába vágnád le, majd jön a következő áldozat.

- lehet hogy én szívtelen vagyok, de én az ilyen problémás agresszorokat levágom,  mert nem változnak meg.

- lehet,  hogy csak egy agresszív van, és az kezdi a csipkedést, és a többi már csak a vérző állatra megy, amúgy békések lennének.

 

Nálam volt egy olyan mint egy terminátor, egy célja volt, hogy mindenkit kinyírjon....

4 áldozat lett (és egy tucat sérült) mire be tudtam azonosítani. Nehéz mert a vérzőkre már a többi is rámegy, és mire hazaérsz, már azt látod, hogy egy egész csapat hajkurássza a sebesültet. Kivettem, és minden kergetőzés, csipkedés megszűnt. 1 hónapig külön tartottam aztán azt hittem lenyugodott és visszaraktam.

Azonnal folyatta a támadást, másnapra még kettőt kicsinált. Így végül a borsólevesbe végezte.....

 

 

 

Előzmény:
hamvasat Creative Commons License 2017-08-17 21:59:56 14730

Nehogy már legyen pár örömteljes napom... A nagyok többsége vadas, de van 3 nagyon szép himalája is köztük. Eddig jól megvoltak, erre ma délután gubbasztva találtam, sokkos állapotban az egyik himalájait. Véres a feje, elkezdték kicsipkedni a fejbőrét. Néhányan folyamatosan támadták, csípték, ki kellett vennem. Szerencsére csak hámsérülés, lekezeltem. De hogyan tovább? Gondolom holnap este lámaoltáskor vissza kéne tennem. De mit csináljak az agresszorokkal? 2-3 is van, ha levágom őket, kevé aktív tojóm marad. Vagy ezt a himalájait vágom le, de akkor sem biztos, hogy nem lesznek újabb áldozatai az agresszoroknak. Az egyiket már többször rajtakaptam, hogy megvadul és elkezdi random támadni a többieket. Gondolom őt kéne kigyepálni...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!