Mi lenne a cél, mit szeretnél elérni a behelyezésével? Ha fürtbe húzódtak, abban úgyis tartják a meleget, viszont a fürt helyzete nem állandó, a hőmérőt meg nem lehet folyton utánuk rakosgatni :) A kaptár többi részén meg úgyis annyi fok van, amennyi kint is. Tavasszal lenne esetleg értelme, ha arra vagy kíváncsi, mikor kezdenek intenzívebben fiasítani (akkor melegebb lesz bent), de azt enélkül is észreveszed, mert egyrészt virágpor kell a fiasításhoz, amit többnyire kintről szereznek be, meg emiatt már gondolom, sűrűbben járkálnak ki is. Ha azért érdekel, mert "lepényt" akarsz beadni nekik, akkor meg rosszul teleltettél be, és elfogyott a kaja. Legyen ősszel elég kaja betárolva, legyen sok telelőméh és jó anya, meg huzatmentes, esetleg felülről szigetelt kaptár, a többi már nem rajtunk múlik.
Szóval, én nem vennék ilyet, szerintem szükségtelen, de ez csak az én véleményem. Ha van valódi haszna, és mások ezt tapasztalták is, majd leírják az ő véleményüket :) |