Keresés

Részletes keresés

Jam Clerk Creative Commons License 2017-08-11 10:54:51 3757

Mi lenne a cél, mit szeretnél elérni a behelyezésével? Ha fürtbe húzódtak, abban úgyis tartják a meleget, viszont a fürt helyzete nem állandó,  a hőmérőt meg nem lehet folyton utánuk rakosgatni :) A kaptár többi részén meg úgyis annyi fok van, amennyi kint is. Tavasszal lenne esetleg értelme, ha arra vagy kíváncsi, mikor kezdenek intenzívebben fiasítani (akkor melegebb lesz bent), de azt enélkül is észreveszed, mert egyrészt virágpor kell a fiasításhoz, amit többnyire kintről szereznek be, meg emiatt már gondolom, sűrűbben járkálnak ki is. Ha azért érdekel, mert "lepényt" akarsz beadni nekik, akkor meg rosszul teleltettél be, és elfogyott a kaja. Legyen ősszel elég kaja betárolva, legyen sok telelőméh és jó anya, meg huzatmentes, esetleg felülről szigetelt kaptár, a többi már nem rajtunk múlik.

Szóval, én nem vennék ilyet, szerintem szükségtelen, de ez csak az én véleményem. Ha van valódi haszna, és mások ezt tapasztalták is, majd leírják az ő véleményüket :)

A hozzászólás:
Kezdobeetarto Creative Commons License 2017-08-11 09:39:49 3756

Sziasztok!

Napok óta áll a forum ezert feltennek egy kérdést :)

Van-e értelme télire digitális hőmérőt betenni a kaptárba? Ha igen mondjuk ilyen megfelel?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!