|
|
|
|
 |
sosildi
2017-08-17 06:55:18
|
6213
|
Köszönöm Neked is a segítséget, kivettük alóla a tojásokat, nem szeretnénk idén már kiskacsát. Most a "problémánk" az, hogy kacsalányunk valóságosan megsértődött, látványosan haragszik, és alig eszik. Reméljük, lesz még megint kedves, kézhez szokott családtag belőle. Ahonnan kaptuk, elmondták, viselkedett már hasonlóan. Más baját, betegségét nem látjuk rajta, elképzelhető, hogy tényleg a lelkét sértettük meg? Bár bután hangzik, de így néz ki. |
|
A hozzászólás:
 |
juhosttt
2017-08-08 23:08:26
|
6209
|
14 nap után már az elraktározódott hímivar sejtek nagyon kis %-ban élik túl a tojóban, így nagyon kevés az esélye hogy a 3 hete eltávolított gácsértól lennének kacsák. Továbbá ti 3 hete távolítottátok el. az 21 nap. de hány napja pároztak utoljára? Ha nem akarsz kacsát akkor várj jövőre vele, az előbb leírt okok miatt. |
|
Előzmény:
 |
sosildi
2017-08-03 11:52:36
|
6203
|
Üdvözlök mindenki aki ebben a hőségben itt fórumozik. Nagyon buta kérdésem van, mert egyáltalán nem vagyok jártas kacsa-anatómiában. 8 éves kacsalányunk az évek során mindig lelkiismeretesen tojt8-10 tojást. Egyedüli lévén persze sose lettek kicsit, mindig ki lettek lopva a tojások alóla. Mi megkaptuk őt, és hoztunk hozzá gácsért. Gazsi tette a dolgát, nagyon is, annyira, hogy muszáj volt eltávolítani 3 hónap után, majd' tönkretette Kázmit. 3 hete nincs már mellette a gácsér, és most ismét tojni kezdett, már 7 tojásunk van. Kérdésem, hogy ezek a tojások 'szemesek'-e lehetnek-e belőlük még kicsik. Igazából nem vágyunk kiskacsákra, de úgy sajnálom már őt, talán egyszer lehetnének kicsinyei. Köszönöm előre a segítséget. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|