|
|
|
|
 |
hamvasat
2017-08-09 10:10:33
|
14693
|
Omosimama!
Tegnap délután kiraktam őket a ketrecből és csináltam egy fertőtlenítős nagytakarítást. Észrevettem, hogy a homokfürdő műanyag tálca közepén van egy nagyon hegyes kiálló sorja. Lehet, hogy ez okozta a sérülést. Átnéztük az összes madár lábát és másik négynél is találtunk kisebb sérüléseket, amik viszont nem tályogos jellegűek voltak és nem is mind a talp középső dudorán volt, hanem lábujjon. Lesimítottam a sorját, remélhetőleg nem lesz több baj. A sebeket meg betadinnal lemostuk és tetran kenőccsel bekentük.
Üdv: hamvasat |
|
A hozzászólás:
 |
Omosimama
2017-08-08 14:05:40
|
14691
|
Remélem rendbejön a fürjecskéd! Kezeld tovább, ha jár-kel-eszik-iszik, akkor van remény, hogy meggyógyul. Drukkolok neki. |
|
Előzmény:
 |
hamvasat
2017-08-08 13:11:36
|
14689
|
Omosimama!
Látom, nem olyan egyszerű ez a fürjezés. Én dilemmázok folyamatosan, hogy mi legyen a fekélyes talpú fürjjel. Visszaolvastam az összes hozzászólást, amiben szerepel a "fekély" szó, meg a kapcsolódó hozzászólásokat, de nem lettem okosabb. Volt aki azonnali vágást javasolt, volt aki óvatos kifakasztást és betadint és tetran kenőcsöt. Azt nem tudtam meg, hogy mi lett az eset vége...
Szerencsére a lábseb nincs annyira szem előtt, hogy a többi kikezdje, illetve csak éppenhogy picit biceg a delikvens, jobban mondva, csak óvatosabb a járása.
Üdv: hamvasat |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|