Keresés

Részletes keresés

Omosimama Creative Commons License 2017-08-08 14:05:40 14691

Remélem rendbejön a fürjecskéd! Kezeld tovább, ha jár-kel-eszik-iszik, akkor van remény, hogy meggyógyul. Drukkolok neki.

A hozzászólás:
hamvasat Creative Commons License 2017-08-08 13:11:36 14689

Omosimama!

 

Látom, nem olyan egyszerű ez a fürjezés. Én dilemmázok folyamatosan, hogy mi legyen a fekélyes talpú fürjjel. Visszaolvastam az összes hozzászólást, amiben szerepel a "fekély" szó, meg a kapcsolódó hozzászólásokat, de nem lettem okosabb. Volt aki azonnali vágást javasolt, volt aki óvatos kifakasztást és betadint és tetran kenőcsöt. Azt nem tudtam meg, hogy mi lett az eset vége...

 

Szerencsére a lábseb nincs annyira szem előtt, hogy a többi kikezdje, illetve csak éppenhogy picit biceg a delikvens, jobban mondva, csak óvatosabb a járása.

 

Üdv: hamvasat

Előzmény:
Omosimama Creative Commons License 2017-08-08 11:44:21 14688

Na! A végén vagyok a szelektálásnak. A kikelt 60-ból megmaradt 14 tojó, levágtam huszonvalahány kakast, a többi spontán elhullás, vagy patkány (sajnos, főleg tojók). Nem túl jó eredmény, de elsőre megteszi. Ha papírforma szerint tojnak, lesz heti 80 körüli tojás, ami elég a családnak, meg a barátoknak néha.

Jövőre remélem ügyesebb leszek.

A sebes fejű tojóm jól van, a többi nem bántja, de azért reggel még beszórtam. Ha megmarad, lesz egy búbos fürjem. Egyébként sokkal nyugodtabbak így kakas nélkül.

Hamarabb akartam én szelektálni, de az elmúlt hőségben az agyam se működött annyira, hogy ha már nincs erőm vágni, hát rakjam külön őket. Pedig a nagy ládában van széna meg por nélküli forgács a tengerimalacok után. Nade késő bánat....

A Fürkésztől kapott 6 fürjből megvan négy. A többi a szabadságvágynak és a macskának lett az áldozata. Amelyiket a kutyával tetettem le köszöni jól van. Még ők is szépen tojogatnak.

Most majd kezdem a kakasok (tyúk) vágását, mert nem győzöm őket takarmánnyal, meg nagyon sűrűn vannak.

Szépeket építetek, én is igyekszem tanulni belőle.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!