Na! A végén vagyok a szelektálásnak. A kikelt 60-ból megmaradt 14 tojó, levágtam huszonvalahány kakast, a többi spontán elhullás, vagy patkány (sajnos, főleg tojók). Nem túl jó eredmény, de elsőre megteszi. Ha papírforma szerint tojnak, lesz heti 80 körüli tojás, ami elég a családnak, meg a barátoknak néha.
Jövőre remélem ügyesebb leszek.
A sebes fejű tojóm jól van, a többi nem bántja, de azért reggel még beszórtam. Ha megmarad, lesz egy búbos fürjem. Egyébként sokkal nyugodtabbak így kakas nélkül.
Hamarabb akartam én szelektálni, de az elmúlt hőségben az agyam se működött annyira, hogy ha már nincs erőm vágni, hát rakjam külön őket. Pedig a nagy ládában van széna meg por nélküli forgács a tengerimalacok után. Nade késő bánat....
A Fürkésztől kapott 6 fürjből megvan négy. A többi a szabadságvágynak és a macskának lett az áldozata. Amelyiket a kutyával tetettem le köszöni jól van. Még ők is szépen tojogatnak.
Most majd kezdem a kakasok (tyúk) vágását, mert nem győzöm őket takarmánnyal, meg nagyon sűrűn vannak.
Szépeket építetek, én is igyekszem tanulni belőle. |