Keresés

Részletes keresés

hamvasat Creative Commons License 2017-08-06 17:25:28 14672

Sziasztok!

 

Elkészült a fürj inkubátor. Korábban írtam, hogy a 165W-nyi infrafilm nem tudta tartani a 37 fokot önállóan. Behőszigeteltem a láda oldalát és alját, sokat javult a helyzet, de még mindig nem az igazi volt. Aztán méricskéltem és kiderült, hogy mivel nem mozog benne a levegő a 40 cm-es magasságnál van 5 Celsius fok hőkülönbség. Míg az alján csak 35 fok volt, addig a tetején 40 Celsius fok. Korábbi hozzászólások alapján beraktam egy 12V-os PC ventilátort, de 12 Volton nagyon erősen fújt, még 9V-on is, úgyhogy végül egy régi Nokia töltő 3,7 Voltos tápegységével oldottam meg. Most szépen finoman keveri a levegőt, nem fúj nagyon, de arra pont elég, hogy a dobozban mindenhol egyenletes legyen a hőmérséklet, az eltérések most csak 0,5 fok körül mozognak. Beraktam 2 db 25 Wattos égőt is világításnak, így már hűvösebb időben is kell tudnia tartani a hőmérsékletet.

 

Jóformán kész van, már csak azt nem tudom, hogy mi a fenét rakjak az aljára. Olvastam, hogy első héten még jó nedvszívó anyagot kell rakni, pl. szálmentes rongyot, de az a helyzet, hogy semmilyen rongyunk nincs itthon, mert általában mindet elhasználom autószereléshez. Krepp papírra gondoltam, nem tudom, hogy az jó lesz-e. Vagy tudtok más megoldást, amit lehet is kapni boltban?

 

Köszi, üdv: hamvasat

A hozzászólás:
hamvasat Creative Commons License 2017-08-06 17:14:27 14671

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!