|
|
|
|
 |
Jam Clerk
2017-08-03 23:29:47
|
3746
|
Sosem voltam az agrárium ezen oldalán, így csak tippelem, hogy ezek sem Máris néni cukorkái, így az is jó kérdés, vajon ezek nélkül nem lehet csinálni semmit? Ha nem, akkor meg az, hogy ezekkel együtt érdemes -e? Naiv vagyok, de más a véleményem
|
|
A hozzászólás:
 |
van_Persil
2017-08-03 16:17:16
|
3745
|
Én a problémát abban látom, mindamellett, hogy eddigi összesen egy napraforgóra vándorlásunk során a Gaucho miatt a kirepülö méheket nem engedték vissza a kaptárba, amik emiatt csomóba gyültek a kaptár elé, azaz én szigorúan betiltáspárti vagyok, hogy ha nem lesz lehetöség a csávázásra, akkor majd elöszedik a piretroidokat a 3 napos lebomlási idejükkel, aztán napközben lepermetezik a virágzó repcét, hadd dögöljön meg minden rovar, úgyse lehet kimutatni, mire észleni lehet a mérgezést. És ez még csak a jobbik eset lenne. Mert még sokaknál val elfekvö készleten BI-58, meg ki tudja milyen szer és hány éve, ami nem hogy nem lehetne náluk, de rég meg kellett volna semmisíteni. |
|
Előzmény:
 |
Jam Clerk
2017-08-03 08:47:43
|
3744
|
Ez mondjuk még nem mond ellent az előző hozzászólásomnak, a drágában eladható szerek tovább fogják szűkíteni a potenciális vevők körét, ami hosszabb távon végképp eltávolítja az embert azoktól, akik a többség asztalára teszik az ételt. Minél kisebb a termelő és fogyasztó közötti kapcsolódási pont lehetősége, annál életidegenebb lesz ez az egész agrár ipar. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|