|
|
|
|
 |
juhosttt
2017-08-08 23:08:26
|
6209
|
14 nap után már az elraktározódott hímivar sejtek nagyon kis %-ban élik túl a tojóban, így nagyon kevés az esélye hogy a 3 hete eltávolított gácsértól lennének kacsák. Továbbá ti 3 hete távolítottátok el. az 21 nap. de hány napja pároztak utoljára? Ha nem akarsz kacsát akkor várj jövőre vele, az előbb leírt okok miatt. |
|
 |
Kacsapacsa44
2017-08-06 14:05:05
|
6204
|
Kedves sosildi! Úgy néz ki, tényleg nyaralnak a fórumozóink. Valami rémlik, hogy két hétig is jók még a bemagozott tojások. 3 hét soknak tűnik. Gondolj arra is, ha most hagyod a tojásokat alatta, esetleg ha akad is benne szemes és még ki is kelne, 35 nap múlva lennének kiskacsáitok, azaz szeptember közepén. Mire vágás-érettek lesznek, az ugye újabb 12-14 hét. Télen hóban-fagyban etetni, itatni kiskacsákat (meleg víz a fagy miatt) nem egy kéjmámor. Zöld nincs, sokat kellene tápoznod. Tavalyi telet én is végigcsináltam kiskacsákkal, kemény volt! Ha szabad tanácsolnom, inkább tavasszal vágj bele az akkor már igazán szemes tojások kikeltetésébe. Addigra talán Kázmi is megerősödik és Gazsi is szelídebb lesz. |
|
A hozzászólás:
 |
sosildi
2017-08-03 11:52:36
|
6203
|
Üdvözlök mindenki aki ebben a hőségben itt fórumozik. Nagyon buta kérdésem van, mert egyáltalán nem vagyok jártas kacsa-anatómiában. 8 éves kacsalányunk az évek során mindig lelkiismeretesen tojt8-10 tojást. Egyedüli lévén persze sose lettek kicsit, mindig ki lettek lopva a tojások alóla. Mi megkaptuk őt, és hoztunk hozzá gácsért. Gazsi tette a dolgát, nagyon is, annyira, hogy muszáj volt eltávolítani 3 hónap után, majd' tönkretette Kázmit. 3 hete nincs már mellette a gácsér, és most ismét tojni kezdett, már 7 tojásunk van. Kérdésem, hogy ezek a tojások 'szemesek'-e lehetnek-e belőlük még kicsik. Igazából nem vágyunk kiskacsákra, de úgy sajnálom már őt, talán egyszer lehetnének kicsinyei. Köszönöm előre a segítséget. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|