Olvastam a keltetőgépes fórumban, hogy néha emlegettek egy "romám csodának" nevezett keltetőt, de nem tudtam, hogy mire gondolnak. Aztán rájöttem, hogy az enyém is az. Örülök. Tényleg eleg vacak. Pár nap játékkal frankón belőttem keltetés előtt a hőfokot 37,7-re. Na ja... Viszont most, hogy benne vannak a tojások, már baromira nem jó. A tojások felett 37,7 és 38 fok között ingadozott, de ledugva a hőmérőt a tojások aljához már csak 37,1-37,5 között volt. Egy fa komódon van, így beraktam hőszigetelést alá, illetve habfóliával több rétegben körbetekertem az oldalát. Erre most reggelre a tojások tetejénél 38,4, aljuknál 38,1 fokot mértem. A keltető leírásában az áll, hogy a hőntartás pontossága +- 1 Celsius fok. Azt hittem elírás és 0,1 akar az lenni. De úgy tűnik, hogy valóban ilyen szarul tartja a hőfokot.
Remélem lesz azért keltetési siker, de azt már látom, hogy ha visszajöm a kánikula, akkor nagyon kell nézni a hőfokot.
Azt hiszem átrágom magamat a keltetős topicon is, aztán csinálok egy keltető ládát zártcellás hőszigetelésből, hőfolszabályzóm már van, ennek a román csodának felhasználom a fűtőegységét meg a ventilátorát, illetve a tojásforgató művét. Ezzel biztosan nem keltetek mégegyszer. Abban reménykedek, hogy azért más is tudott jó eredménnyel keltetni ebben a vacakban, talán nekem is lesz valami sikerem vele.
Üdv: hamvasat |