|
|
|
|
 |
hamvasat
2017-07-26 23:47:26
|
14621
|
Köszönöm szépen!
Az indító elég durva szemű fürjnek, azt még darálnom is kell.
Illetve itteni tanácsra vettem egész búzát és kukoricát, hogy vegyítsem a tojótáppal, ezt is le kell darálnom.
Vennék én darálót, de ilyen kis mennyiségekhez nem akarnék venni egy nagy darálót (ne kelljen kerülgetni), valami kicsi gépet vennék, de nem találok. Létezik ilyen kicsi, kompakt daráló?
Köszi, üdv: hamvasat |
|
A hozzászólás:
 |
nagyharang67
2017-07-26 23:20:39
|
14620
|
Nyugodtan adhatod.
Az indítótápban lévő premix gyógyszert is tartalmaz, azért mert a csibének szüksége van rá.
Viszont a nagy tojókat nem szabad indítótáppal etetni, mert abba gyógyszer van és így az emberi fogyasztásra nem való, ezért kell neki tojótápot adni. A tojótápban lévő premixben nincs gyógyszer.
Igazából a Vitafortos takarmánnyal csak annyi a gond, hogy drága. |
|
Előzmény:
 |
hamvasat
2017-07-26 17:39:12
|
14617
|
Kedves Topictársak!
Említettem, hogy gondban vagyok a táp beszerzéssel a környékünkön. Jártam ma Dunavecsén a Budai Fürjészetnél keltetni való tojásért és ott mondta Attila, hogy van Vitafort bolt Dunavecsén. Siettem, mert 11-kor zárt, 5 perccel zárás után még kiszolgáltak, úgyhogy kapkodtam sajnos. Gyógyszermentes intenzív indítót kértem, a hölgy mondta is, hogy gyógyszermentes. Mosz nézem itthon, hogy a papírján az van, hogy "Kokcidiosztatikum: Maxiban gyógypremix TKV:566/93".
Tudom, hogy googli a barátom, de most nem lettem okosabb tőle. Ez a szalmonella elleni adalék és nem adhatom fürjcsibéknek vagy valami más?
Az intenzív nevelőben meg "Clinacox 0,5% gyógypremix E771" van.
Vitafort aranytojó táp helyett meg Vitafort Árutojó takarmánykeveréket kaptam. Ez is jó?
Megköszönném, ha segítenétek, hogy ezek jók-e vagy adjam oda nagybátyám tyúkjainak...
Tudom, hogy balfék voltam, de nem gondoltam, hogy amit mondanak az nem úgy van. Mondta is a hölgy, hogy ezeket viszik fürjeknek...
Köszönöm, üdv: hamvasat |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|