Keresés

Részletes keresés

nagyharang67 Creative Commons License 2017-07-26 23:20:39 14620

Nyugodtan adhatod.

Az indítótápban lévő premix gyógyszert is tartalmaz, azért mert a csibének szüksége van rá.

Viszont a nagy tojókat nem szabad indítótáppal etetni, mert abba gyógyszer van és így az emberi fogyasztásra nem való, ezért kell neki tojótápot adni. A tojótápban lévő premixben nincs gyógyszer.

Igazából a Vitafortos takarmánnyal csak annyi a gond, hogy drága.

A hozzászólás:
hamvasat Creative Commons License 2017-07-26 17:39:12 14617

Kedves Topictársak!

 

Említettem, hogy gondban vagyok a táp beszerzéssel a környékünkön. Jártam ma Dunavecsén a Budai Fürjészetnél keltetni való tojásért és ott mondta Attila, hogy van Vitafort bolt Dunavecsén. Siettem, mert 11-kor zárt, 5 perccel zárás után még kiszolgáltak, úgyhogy kapkodtam sajnos. Gyógyszermentes intenzív indítót kértem, a hölgy mondta is, hogy gyógyszermentes. Mosz nézem itthon, hogy a papírján az van, hogy "Kokcidiosztatikum: Maxiban gyógypremix TKV:566/93".

 

Tudom, hogy googli a barátom, de most nem lettem okosabb tőle. Ez a szalmonella elleni adalék és nem adhatom fürjcsibéknek vagy valami más?

 

Az intenzív nevelőben meg "Clinacox 0,5% gyógypremix E771" van.

 

Vitafort aranytojó táp helyett meg Vitafort Árutojó takarmánykeveréket kaptam. Ez is jó?

 

Megköszönném, ha segítenétek, hogy ezek jók-e vagy adjam oda nagybátyám tyúkjainak...

 

Tudom, hogy balfék voltam, de nem gondoltam, hogy amit mondanak az nem úgy van. Mondta is a hölgy, hogy ezeket viszik fürjeknek...

 

Köszönöm, üdv: hamvasat

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!