Van, aki nem ad indító tápot. Én adtam nekik idén, tavaly nem. Sok különbséget nem tapasztaltam a növekedésükben - ez az én véleményem, de van nálam sokkal okosabb válaszoló is, ha hajlandó lesz Juhosttt válaszolni. Viszont rengeteg görögdinnye héjat és füvet, libatopot, pitypangot, sóskalevelet, tyúkhúrt stb. kapnak, mikor mi zöldell éppen. Naponta háromszor cserélem az ivóvizüket (ami egyben fürdővíz is, mert előszeretettel mennek bele), mert meggyőződésem, hogy a tisztán tartott edények, a mindig friss víz megakadályozhatja az esetleges betegségeket. Vigyázz, hogy csak akkora ivóedényük legyen, amiből ki is tudnak jönni, mert sok éves tapasztalat, hogy a kiskacsák ijedősek és ha nem tudnak kimenni a medencéből, elpusztulnak az ijedségtől. Ha nagy a medence, tegyél bele egy téglát például. Az egyik alom most 6. hetesek, a másik csapat 2 hetes. Szívesen válaszolok - ha tudok -, kérdezz nyugodtan. Üdvözlet a námások között.
Még annyit, hogy a 2 hetes kiskacsákból az anya az egyiket agyontaposta, a másikat meg ütötte, csipkedte. Ez a kicsi (Jani lett a neve) azóta a kezemből eszik-iszik. Tápot kap és imádja a pici görögdinnye falatokat is. Egyszerűen tüneményes, Ha megéhezik, csipogni kezd, különben csöndben van. Van egy rongyos törülközője, ha azt ráborítom a fejére, rögtön csöndben elalszik. Sok öröm van bennük. Az én kacsáim mosolyognak! |