Keresés

Részletes keresés

A hozzászólás:
havasesoesett Creative Commons License 2017-07-13 13:40:46 16612

Azért nincs élre menő vita, mert ki lettek törölve a hozzászólások, lánctörléssel.

Ebbe aztán nem is kéne belemenni jobban :)

 

De azt tisztázni érdemes, hogy valóban nagy nagyítások csak mikroszkópobjektívvel elérhetők.

 

Ha megnézed a két pókot, akkor (ha jól emléxem) 150mm kistele + 50mm szembefordítás egyenértékű a képen látható kihuzat + 4x mikroszkóp obi. A két eszköz eredménye megkülönböztethetetlen.

 

Mikroszkóp obinál a 4x az egyik legkisebb, viszonylag olcsón elmehetsz 40x-hez is, ami 1500-as tele elé tett 50-es obit jelentene...

Látod ennek az abszurditását...

 

Előzmény:
szucsibela Creative Commons License 2017-07-13 13:18:06 16611

(Nincsen, élre menő vita, behal az oldal?)

 

Makrózáshoz még:

a.)

Előtét lencsék, közgyűrűk, konverterek, stb. mind a megfelelő objektívhez alkalmazva = bármilyen üzemmódban, tiszta felvételekkel, ráadásul mindenféle speciális vaku, mint pld. körvaku, stb. megvilágítás nélkül, borús időben is. 

b.)

Ezzel mellőzve az objektív fordításokat, az olcsóbbnál olcsóbb megoldásokat, melyek általában "M" - manuál - módban használható módszerek, sokszor sápadt színekkel. Ezek is értékelhető kísérletezések lehetnek. Nem szabad kategorikusan kizárni más megoldásokat is, amikor még van egy jó pár lehetőség. Nem szabad ráfogni egy makró fotóra, hogy "ultra makró". - mitől lennének az alábbi fotók azok? 

 

Az a.) variációs megoldásokkal, sokkal nagyobb nagyítások érhetők el, de még azok is csak makrók azokhoz a felvételekhez képest, melyekben már a bogár szeme tölti be a képernyőt. 

Persze, az is igaz, hogy az ilyen képek, sokszor szoftveres alkalmazás alól kerülnek ki. 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!