|
|
|
|
 |
Bélabá456
2017-07-09 22:16:01
|
642
|
A magyar nemesség a török alóli felszabadítás (a tököli-féle kurucok erre mit húznának) után visszaakart minősíttetni olyan Hász- mezővárosokat (mint. pl. Szeged, Debrecen, Kecskemét stb) földesúri birtokokká.
Szerencsére volt 1 olan Habsburg - abszolutizmusunk, mely ezt katonai erővel is képes volt +gátolni.
|
|
A hozzászólás:
 |
showtimes
2017-07-09 21:41:06
|
641
|
Nem hinném, hogy itt bárki krauszozna Rákóczival kapcsolatban, mert az említett személynek sok sejtelme nem lehet a nagyságos fejedelemről, ilyen témákkal közismerten tévedésből sem foglalkozik.
Viszont vannak, inkább csak voltak olyan vulgármarxisták, akik a kuruckort politikai okokból csőlátással osztályharcos vonallá próbálták silányítani, illetve elfogultan ítélték meg pl. a főrendek, egyházak szerepét (a tényszerű elemzésnek, kritikának természetesen helye van). Őket akár személy szerint is nyugodtan végig lehetne venni - de sok értelme nincs, mert szerencsére mára már nem tényezők a témával kapcsolatban. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|