|
|
|
|
 |
Tibbe
2017-05-14 20:17:54
|
39702
|
Igen, még kis mulya. Én kutyát tenyésztek, és a piciket első időben sokszor vissza kell tenni a cicire. Amelyik gyengébb, annak tartom a popsiját, le ne guruljon, míg jól nem lakik! :) Az, meg, hogy egy ciciből szopik, azért van, mert azt már "bejáratta" és könnyebben jön belőle a tej.Később már ügyesebb lesz.
Azt azért figyeld, hogy a többi cici ne gyulladjon be, vagyis ne keményedjen nagyon be, ne pirosodjon, forrósodjon fel. Ha úgy érzed, akkor borogasd hideg (állott vizes) ruhával. Ha túlságosan kemény és piros, belázasodhat a mama. Ilyenkor orvos kell. |
|
A hozzászólás:
 |
Bene83
2017-05-14 17:41:20
|
39701
|
Köszönöm a válaszod.
Még egy kérdést tennék fel,ha nem probléma.
Ők az első macskáim,így sejtelmem sincs mi merre hogy van.
Csak egyetlen egy ciciből hajlandò szopizni,az is az anyacica hátsó lábánál lévőből.Olvastam,hogy az ott lévő több tejet ad.De,néha arról is lefordul és sír.Egyedül nem is képes megtalálni,már az anyacica farkát is szopizza,összevissza mászkál.Úgy kell mindig odatenni,hogy ne koboroljon el.Akkor ez is természetes?Gondolom,én lihegem túl. |
|
Előzmény:
 |
Tibbe
2017-05-14 16:34:48
|
39700
|
Igen, teljesen természetes, ilyen korban még nincs más dolga, mint szopizni, közben kicsit aludni. Ha a mamának van elég teje, semmi gond nincs, ráérsz pótolni, majd ha tud önállóan enni. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|