Keresés

Részletes keresés

For-dzsi Creative Commons License 2017-04-20 07:00:44 733

Úgy kell értelmezni, hogy a csok + avt összege nem lehet több,mint a hátralévő költségek. Az avt összegének meghatározásához a korábbi, már kifizetett számlákat is figyelembe kell venni, tehát a 10,5 milla is beleszámit a vetítési alapba, mert a számlák 2015.01.01. utániak. 

A hozzászólás:
Madár999 Creative Commons License 2017-04-19 18:18:57 732

Sziasztok!

Az alábbi kérdésem lenn. Párommal tavaly kezdtünk el építkezni. A költségvetésünk bruttó 25 M Ft. Eddig önerőből építkeztünk, most akarunk 2 gyerekre CSOK-ot, 5 M ÁFÁ-t és kb 7 M lakáshitelt igényelni. 10,5 M-ról van számlánk, ezek tavalyiak, és ki vannak fizetve. Böngésztem a törvényt, és ez a sor nem világos: 37 § (1a): A családi otthonteremtési kedvezmény a kérelem benyújtásakor az épület készültségi fokának megfelelő, az építési költségvetésből még fennmaradó bekerülési költségre igényelhető. Ezt a sort az ÁFÁ-ra is alkalmazni kell. Ezt úgy kell értelmezni, hogy a költségvetésből még hátra van 14,5 M. Ebbe belefér az 5 M ÁFA, CSOK, hitel, 

VAGY

a fennmaradó 14,5 M-nak igényelhetem vissza az ÁFÁ-ját, ami 3,08 M, és ehhez jön a CSOK, de akkor több hitelt kellene felvennünk.

A hitel szempontjából nem mindegy, hogy 7 M-t, vagy 9 M-t kell felvennünk.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!