|
|
A hozzászólás:
 |
Tychus
2017-04-08 21:50:46
|
1606
|
Más öt év alatt beletol 1 milliót, én kilenc én alatt buktam 1,966 millát, az kb ugyanaz. A gari és az assist se mindegy, mert ha mondjuk egy görög nyaralás alatt lesz baja is ugrálnak a a százezrek, az új autóra meg EU assisttal csak nyugodtabban megyek, hogy max időt vesztek.
A másik a casco, hogy 10 évesre lehet nem kötök, igaz megspórolok havi 3717Ft-ot, de ha elviszik akkor bukom az egészet és lehet nincs egy millióm egy újabb 10 évest venni.
Az új autó kilométerre levetítve valóban drágább és ha eltekintünk attól a komfort érzettől, hogy egy modern autóban úlsz, akkor is ott a fogyasztás, amiben jelentős fejlődés volt az elmúlt 10 évben. Amit eddig megtettem országúton az 1,4-essel 5,2l/100km fogyasztással, azt most ugyanazzal a stílussal 3,1-el megteszem. Öt évre csak évi 10 ezer kilométerrel számolva, 1000 liter üzemanyag/5 év ami nálam 9 évre több mint 700,000Ft megtakarítást jelenthet.
A többivel egyébként 100%-ban egyetértek, ha az éves karbantartást megkapja (olaj, szűrők stb.) nincs velük több gond mint bármely más, főleg német autókkal! |
|
Előzmény:
 |
opel123
2017-04-06 22:20:43
|
1605
|
Normális használattal a hibák lassan jönni fognak és az elhasználódás miatt is alkatrészcseréket fog jelenteni a kor, de közel sem akkora probléma, mint gondolod. A feleségem 207-esében 195e van, 11 éves, az én 307-esemben meg 400e, 14 éves. Mindkettő 0km-eres volt. Semmi gondom nincs velük. Természetesen akksik, kipufogó, kuplung és generátor a 307-nél, a 207-esnél csak egy akksi és egy termosztát (meg egy ESP 60ezernél, de az sajnos vagy 10 másik márkánál is széria gond) . Plusz pár apróság, amit még élvezek is, hogy bütykölni lehet. Mindkettőnél gyári lengéscsillapítók, a nagyon most lesz cserés, de még ezekkel is átmenne a műszakin. Most lesz egy nagyobb lakatosmunka és festés a nagyon, de inkább erre költök még, mint milliókat egy újra. Az még ráér.
Ezt a franciát öregen ne, nem értem. Mennyivel jobb, ha egy BMW-t veszek 10 évesen és a gumik meg egy kuplungszett cseréje egy nagygenerállal ér fel a két PUGnál.
Az meg döntés kérdése, hogy anno kiadtál érte 3,5 milliót, vesztettél 2,4-et. Más meg megveszi 1,2-ért és 5 év alatt beletol 1 milliót. Ki járt jobban? Te azért mert az első puki jogán új autód volt, ő meg azért mert kevesebből kihozza a közlekedést. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|