Keresés

Részletes keresés

Lacifelújít Creative Commons License 2017-04-09 16:05:56 11

Jól hangzik.

Folyamatosan ezen agyalok.

A belső padlószintem 70cm-rel van a talajszint felett, míg a talajszint alatt kb még 50cm-re van a patak átlag vízszintje. Igazság szerint mindig csak "folydogál", ahogy a képen is látszik.
Csak évi 2-3x önt ki és akkor áll a ház körül vagy 2 napig.

Ha a patak szintjéig leásnék félek még a ház is megmozdulna, ami nem lenne jó, tekintve, hogy 80 illetve 30 éve áll repedés nélkül!

A fotón látható "járda" hosszanti irányban 2 helyen el van repedve (gondolom nem egyszerre volt betonozva).

A járda teljes szélességének a felénél van a telekhatár.

A házhoz közel eső "sáv" homogén, kb. 30cm széles.
Ezt bontsam fel és ide tegyek alappal egy gátat?

Tudom, hogy a kiásáskor derül ki, hogy mennyire vizes, stb a föld, de ha "normál", tömör föld van, akkor meddig ássak le alapnak?
Illetve vegyem ki a teljes földet, vagy csak a gát alatt? A gát a fal alapja között meg maradjon a föld és fölé betonozzak?

Gondolom a legjobb egy 80cm-es alap lenne, de félek, hogy a patak vagy a ház elmozdul ha közte kezdek "babrálni".

A középső beton csíkot nem is szívesen bántaném, részben azért, mert az már félig önkormányzati tulajdon, részben azért, mert félek, hogy a patak széle beborul és utána nekem kell majd helyreállítani.

A hozzászólás:
forgione1 Creative Commons License 2017-04-06 22:26:04 10

Én a helyedben zsalutéglából raknék gátat, hogyha kiönt, akkor ne a fal fogja meg hanem a gát.

 

Mert úgy látszik, hogy a járda az ingatlanon belül van.

 

Persze a gátnak előbb rendes alap kell, különben eldől, reped és nem fog érni semmit.

A gát kicsit magasabb legyen mint a kerítés lábazata.

 

Aztán a gát és fal közt én kitölteném betonnal azt a 20 centi kritikus magasságot. Gondolom ennyit szokott emelkedni a víz. Ha mégis több, akkor gát megfogja.

 

A falat lehet szigetelni sima kátrány lemezzel azon a  részen ahol kitöltöd betonnal. Fölötte pedig mehet a sima hőszigetelés, amit törött kerámia csempével kiraksz.

 

Nem kell túlbonyolítani. Tehát a eleve a patakot zárd el, hogy bármikor is elérje a falat. Ne a falat védd mert az mindig neccesebb.

Előzmény:
Lacifelújít Creative Commons License 2017-04-06 14:14:12 9

Itt vannak a képek!

 

Kicsit tanácstalan vagyok.

 

Mindenképpen készül szigetelőkrémmel vízszintes vízzárás a külső talajszint felett kb. 20cm-re. A belső padlószint 70cm-en van.

 

Butaság ha nem történik leásás és csak a most meglévő beton járdáig bontom le a lábazati falat tégláig és "L" alakban (járda és lábazati fal) készítek bitumenes (ráolvasztott) szigetelést?

 

Elvileg ezzel megoldanám azt, hogy ha kiönt a patak, akkor ne szívja fel a vizet.

 

A lábazatba meg belülről úgyis jut be víz, hiába szigetelem le a külső oldalt.

 

 

Kérnék szépen tanácsot.

 

Köszi.

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!