|
|
|
|
 |
Kacsapacsa44
2017-04-12 08:10:42
|
6160
|
Major nyitásakor az öreg gácsér megint ment le-föl sziszegve fenyegetően sétálni a fiatal gácsér kerítésénél. Mérgesen szóltam: na, mérkőzzetek meg, ha annyira akartok! Bekövetkezett az, ami az emlékezetes kutya-filmen, hogy amikor véget ér a kerítés, vissza kell fordulni oda, ahol még van, és akkor tovább lehet nagy mérgesen ugatni. |
|
A hozzászólás:
 |
Kacsapacsa44
2017-04-05 19:05:38
|
6154
|
Kedves Gergő! Szerinted összeengedhetem a két gácsért? Nem tudom, mennyire veszik komolyan a harcot, nem tesznek-e kárt egymásban. Már elég kényelmetlen elkülönítve tartani őket. Háromszor is előfordult, hogy egymásnak estek, az öreg gácsér ráállt a fiatalra és mintha nemi dominanciát mutatott volna. De persze szétszedtem őket. A válaszod köszönöm. |
|
Előzmény:
 |
juhosttt
2017-04-04 11:13:31
|
6151
|
Csak egy apró kiegészítés az előző válaszhoz!
A tojóknál a tojás száma sokkal nagyobb szórást tud mutatni. 5-33 tojáson is megülhet, ez egyed függő!
Ha már kotlik, (a hangjáról fel lehet ismerni, mert csipogó hangot ad, az se gond ha még nem egész nap ül a tojáson) akkor figyelni kell a gácsér reakcióját! Ha a tojót nem hagyja, hanem nagyon vehemens és párzani akar, akkor el kell zárni. Más esetben nem kell. Tapasztalatom szerint a fiatal gácsérok ilyen vehemensek, az idősebbek toleránsabbak. Viszont a kiskacsákkal nem minden gácsér az. Volt eset amikor egy családot alakítva a gácsér a kotló mellé szegődött, de volt amikor a kiskacsákat bántotta. (Előbbi kivárta a sorát, utóbbi nem bízta a véletlenre, fel akarta gyorsítani az eseményeket.)
A nevelésben is nagyobb szórások előfordultak nálam. Volt aki 3, votl aki 8 hétig vezette a kiskacsákat.
Továbbá ez nem kutya, vagy elefánt, itt az érzelmek nincsenek, csak ösztönök. Az elsődleges ösztön a fajfenntartási ösztön. Ezen kívül a gácsérok gunarakkal és más gácsérokkal is összemennek, ha a dominanciájukat meg kell védeni. Gácséroknál ha nem megoldható a teljes elkülönítés, hagyni kell lerendezni a dolgot, mivel ha szét is szedjük, utána úgyse nyugszik meg egyik sem, míg nem dőlt el a küzdelem. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|