|
|
|
|
 |
Kacsapacsa44
2017-04-05 19:05:38
|
6154
|
Kedves Gergő! Szerinted összeengedhetem a két gácsért? Nem tudom, mennyire veszik komolyan a harcot, nem tesznek-e kárt egymásban. Már elég kényelmetlen elkülönítve tartani őket. Háromszor is előfordult, hogy egymásnak estek, az öreg gácsér ráállt a fiatalra és mintha nemi dominanciát mutatott volna. De persze szétszedtem őket. A válaszod köszönöm. |
|
 |
sosildi
2017-04-04 17:41:08
|
6153
|
Itt is megköszönöm a segítséget, még nem vagyunk tisztában a kacsalélekkel, de igyekszünk. Nagyon szeretjük őket. |
|
A hozzászólás:
 |
juhosttt
2017-04-04 11:13:31
|
6151
|
Csak egy apró kiegészítés az előző válaszhoz!
A tojóknál a tojás száma sokkal nagyobb szórást tud mutatni. 5-33 tojáson is megülhet, ez egyed függő!
Ha már kotlik, (a hangjáról fel lehet ismerni, mert csipogó hangot ad, az se gond ha még nem egész nap ül a tojáson) akkor figyelni kell a gácsér reakcióját! Ha a tojót nem hagyja, hanem nagyon vehemens és párzani akar, akkor el kell zárni. Más esetben nem kell. Tapasztalatom szerint a fiatal gácsérok ilyen vehemensek, az idősebbek toleránsabbak. Viszont a kiskacsákkal nem minden gácsér az. Volt eset amikor egy családot alakítva a gácsér a kotló mellé szegődött, de volt amikor a kiskacsákat bántotta. (Előbbi kivárta a sorát, utóbbi nem bízta a véletlenre, fel akarta gyorsítani az eseményeket.)
A nevelésben is nagyobb szórások előfordultak nálam. Volt aki 3, votl aki 8 hétig vezette a kiskacsákat.
Továbbá ez nem kutya, vagy elefánt, itt az érzelmek nincsenek, csak ösztönök. Az elsődleges ösztön a fajfenntartási ösztön. Ezen kívül a gácsérok gunarakkal és más gácsérokkal is összemennek, ha a dominanciájukat meg kell védeni. Gácséroknál ha nem megoldható a teljes elkülönítés, hagyni kell lerendezni a dolgot, mivel ha szét is szedjük, utána úgyse nyugszik meg egyik sem, míg nem dőlt el a küzdelem. |
|
Előzmény:
 |
sosildi
2017-04-03 14:24:42
|
6149
|
Nagyon kezdők vagyunk, szinte semmit nem tudunk. ezért ismét kérdeznék. 22-én meghoztuk a gácsért a nagyon kezes kacsa-lányunkhoz. Megszerették egymást, tették amit kellett, s ma meglepett Kázmink egy tojással. Egész napra a fészekben hagyta, kint fürdik, sétál, eszeget. Gondolom, fog még többet is tojni, de az egészről csak azt tudom, hogy kb. 5 hétig költ. El kell zárni Gazsitól, nem bántja-e a fiú a tojásokat, és nem hülnek-e ki, ha órákra magára hagyja a mama? Előre köszönöm a segítséget. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|