|
|
 |
sosildi
2017-04-04 17:39:20
|
6152
|
Nagyon köszönöm, igazán kimerítő a válasz, és reménykedek, hogy későbbiekben is kapok segítséget. Biztosan szükség lesz rá, ha lesznek kiskacsák. |
|
A hozzászólás:
 |
Kacsapacsa44
2017-04-04 09:11:38
|
6150
|
Nálam jobban hozzáértők válasza híján:
Örüljetek, hogy elkezdett tojni a tojótok. A gácsér annyiszor teszi a dolgát, amennyiszer kell. Az egészen biztos, hogy nem fogja bántani sem a tojót, sem a tojásokat. Páratlan számú tojást szoktak meghagyni kelésre, ez lehet 13-15, a 17 már elég sok. Nem szoktam bolygatni a kacsáimat, ők sokkal jobban tudják, mi a dolguk, mint bárki más. Amikor úgy érzi, befejezte a tojásrakást, a fészket be fogja pelyhezni. Ez azt jelenti, hogy a szárnyak alatti finom pihékkel béleli ki a fészket, takarja be a tojásokat és egy-két nap múlva rá is ül. 35 nap után kelnek ki a tojások. Ez a 35 nap faktum. Ez alatt az idő alatt enni és inni is ritkán szokott. Az elején csak ül a tojásokon, időnként forgatja is. Aztán félidőben le-leszáll, szívesen mártózik meg a medencéjében, azzal nedvesíti a tojásait. Mikor leszáll esetleg enni vagy inni, vagy fürdeni, mulatságosan felfújja magát és mindenki mást elzavar a közeléből, a hangja meg rikácsoló lesz. Csodálatosan kommunikáló állatok! Kihűlni nem fognak a tojások, ha elhagyja a fészket, általában szalmát, pihét húz rájuk. Kivéve, ha szélsőségesen nagy mínuszok lennének, de ez mostanában már nem valószínű. Ha kikeltek a kicsik, a mama tapasztalatom szerint 6-8 hetes korukig vigyáz rájuk, sokkal jobban mint más. Üdv a néma kacsások között! |
|
Előzmény:
 |
sosildi
2017-04-03 14:24:42
|
6149
|
Nagyon kezdők vagyunk, szinte semmit nem tudunk. ezért ismét kérdeznék. 22-én meghoztuk a gácsért a nagyon kezes kacsa-lányunkhoz. Megszerették egymást, tették amit kellett, s ma meglepett Kázmink egy tojással. Egész napra a fészekben hagyta, kint fürdik, sétál, eszeget. Gondolom, fog még többet is tojni, de az egészről csak azt tudom, hogy kb. 5 hétig költ. El kell zárni Gazsitól, nem bántja-e a fiú a tojásokat, és nem hülnek-e ki, ha órákra magára hagyja a mama? Előre köszönöm a segítséget. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|