|
|
 |
juhosttt
2017-04-04 11:13:31
|
6151
|
Csak egy apró kiegészítés az előző válaszhoz!
A tojóknál a tojás száma sokkal nagyobb szórást tud mutatni. 5-33 tojáson is megülhet, ez egyed függő!
Ha már kotlik, (a hangjáról fel lehet ismerni, mert csipogó hangot ad, az se gond ha még nem egész nap ül a tojáson) akkor figyelni kell a gácsér reakcióját! Ha a tojót nem hagyja, hanem nagyon vehemens és párzani akar, akkor el kell zárni. Más esetben nem kell. Tapasztalatom szerint a fiatal gácsérok ilyen vehemensek, az idősebbek toleránsabbak. Viszont a kiskacsákkal nem minden gácsér az. Volt eset amikor egy családot alakítva a gácsér a kotló mellé szegődött, de volt amikor a kiskacsákat bántotta. (Előbbi kivárta a sorát, utóbbi nem bízta a véletlenre, fel akarta gyorsítani az eseményeket.)
A nevelésben is nagyobb szórások előfordultak nálam. Volt aki 3, votl aki 8 hétig vezette a kiskacsákat.
Továbbá ez nem kutya, vagy elefánt, itt az érzelmek nincsenek, csak ösztönök. Az elsődleges ösztön a fajfenntartási ösztön. Ezen kívül a gácsérok gunarakkal és más gácsérokkal is összemennek, ha a dominanciájukat meg kell védeni. Gácséroknál ha nem megoldható a teljes elkülönítés, hagyni kell lerendezni a dolgot, mivel ha szét is szedjük, utána úgyse nyugszik meg egyik sem, míg nem dőlt el a küzdelem. |
|
 |
Kacsapacsa44
2017-04-04 09:11:38
|
6150
|
Nálam jobban hozzáértők válasza híján:
Örüljetek, hogy elkezdett tojni a tojótok. A gácsér annyiszor teszi a dolgát, amennyiszer kell. Az egészen biztos, hogy nem fogja bántani sem a tojót, sem a tojásokat. Páratlan számú tojást szoktak meghagyni kelésre, ez lehet 13-15, a 17 már elég sok. Nem szoktam bolygatni a kacsáimat, ők sokkal jobban tudják, mi a dolguk, mint bárki más. Amikor úgy érzi, befejezte a tojásrakást, a fészket be fogja pelyhezni. Ez azt jelenti, hogy a szárnyak alatti finom pihékkel béleli ki a fészket, takarja be a tojásokat és egy-két nap múlva rá is ül. 35 nap után kelnek ki a tojások. Ez a 35 nap faktum. Ez alatt az idő alatt enni és inni is ritkán szokott. Az elején csak ül a tojásokon, időnként forgatja is. Aztán félidőben le-leszáll, szívesen mártózik meg a medencéjében, azzal nedvesíti a tojásait. Mikor leszáll esetleg enni vagy inni, vagy fürdeni, mulatságosan felfújja magát és mindenki mást elzavar a közeléből, a hangja meg rikácsoló lesz. Csodálatosan kommunikáló állatok! Kihűlni nem fognak a tojások, ha elhagyja a fészket, általában szalmát, pihét húz rájuk. Kivéve, ha szélsőségesen nagy mínuszok lennének, de ez mostanában már nem valószínű. Ha kikeltek a kicsik, a mama tapasztalatom szerint 6-8 hetes korukig vigyáz rájuk, sokkal jobban mint más. Üdv a néma kacsások között! |
|
A hozzászólás:
 |
sosildi
2017-04-03 14:24:42
|
6149
|
Nagyon kezdők vagyunk, szinte semmit nem tudunk. ezért ismét kérdeznék. 22-én meghoztuk a gácsért a nagyon kezes kacsa-lányunkhoz. Megszerették egymást, tették amit kellett, s ma meglepett Kázmink egy tojással. Egész napra a fészekben hagyta, kint fürdik, sétál, eszeget. Gondolom, fog még többet is tojni, de az egészről csak azt tudom, hogy kb. 5 hétig költ. El kell zárni Gazsitól, nem bántja-e a fiú a tojásokat, és nem hülnek-e ki, ha órákra magára hagyja a mama? Előre köszönöm a segítséget. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|