Keresés

Részletes keresés

A hozzászólás:
faki Creative Commons License 2017-03-15 16:44:27 16565

Tovább kell rekeszelni, F11-re vagy akár szűkebbre. Ha ez sem elég, akkor focus stacking. Az, hogy az élességi sík előbbre van a kívántnál, adódhat a pontatlan fókuszálásból is (AF felejtős, az élőkép és belenagyítás segítség) vagy eleve ez az objektív(+gyújtótáv)+Raynox páros nem képes távolabbra fókuszálni. A Nikonnál a kicsi érzékelőméret miatt nagyobb a mélységélesség.

Előzmény:
csemarti Creative Commons License 2017-03-15 14:02:17 16564

Sziasztok!
Segítséget kérnék makró fotóval kapcsolatban.
Bárhogy próbálkozom, csak egy csík az éles tartomány a fotóból, ezt pirossal jelöltem is a képeken.
Canon 80D váz, 18-135mm f/3.5-5.6 IS USM objektív, raynox DCR-250 makró konverter.
Próbáltam már mindenféle beállítást, AF, MF, rekesz változtatás, automata beállítás, SCN mód közelkép, teljesen manuál, de akkor is csak az a csík lesz éles. A légy szemén van a fókuszpont, de alatta a csík az éles.
Egy Nikon P900 gépre téve a Raynox-ot teljesen jó a kép.
Valaki találkozott már hasonló problémával?
Köszönöm a segítséget.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!