|
|
|
|
A hozzászólás:
 |
faki
2017-03-15 16:44:27
|
16565
|
Tovább kell rekeszelni, F11-re vagy akár szűkebbre. Ha ez sem elég, akkor focus stacking. Az, hogy az élességi sík előbbre van a kívántnál, adódhat a pontatlan fókuszálásból is (AF felejtős, az élőkép és belenagyítás segítség) vagy eleve ez az objektív(+gyújtótáv)+Raynox páros nem képes távolabbra fókuszálni. A Nikonnál a kicsi érzékelőméret miatt nagyobb a mélységélesség. |
|
Előzmény:
 |
csemarti
2017-03-15 14:02:17
|
16564
|
Sziasztok! Segítséget kérnék makró fotóval kapcsolatban. Bárhogy próbálkozom, csak egy csík az éles tartomány a fotóból, ezt pirossal jelöltem is a képeken. Canon 80D váz, 18-135mm f/3.5-5.6 IS USM objektív, raynox DCR-250 makró konverter. Próbáltam már mindenféle beállítást, AF, MF, rekesz változtatás, automata beállítás, SCN mód közelkép, teljesen manuál, de akkor is csak az a csík lesz éles. A légy szemén van a fókuszpont, de alatta a csík az éles. Egy Nikon P900 gépre téve a Raynox-ot teljesen jó a kép. Valaki találkozott már hasonló problémával? Köszönöm a segítséget.
   
|
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|