Gyanum szerint alágyújtóssal akarsz fűteni.
A legjobb a téglatest alakú brikett. Abból is a világos nyers fa színű.
Kamillóba nem lesz feltétlenül jó. Meg kell nézni a méretezését.
A füstjáratokat. Továbbá az égésteret.
Azt lehet csinálni, hogy egy plusz rostélyra megemelten rakod be a hasábokat.
Lehet úgy hogy egy rostély vasbólból készített doboz. Főleg ha üvegajtós a kályha.
(Mert összeomlik a gúla.....)
Legjobb úgy, hogy kettő hosszában, rá kettő keresztben egy pedig a tetejére.
Igy mindig van elegendő légrés közte is, körülötte is.
Mekkora a kémény? 130-150-200?
Mekkora a kályha kw?
5db /nap elég volt egy 6x6x4 régi polgári nappalijában
de az szokásos 130 csempés lengyel 5-ös füstjáratos cserépkályha volt.)
A fabrikett őse egyébként az volt, hogy régen a fűrészport vasdobozba aminek fenekébe
csöveket lehetett beledugni, bele a fűrészpor megdöngölve vascsövek kivéve felülről meggyújtva.
|