|
|
|
|
 |
Kacsapacsa44
2017-02-12 08:27:01
|
6127
|
Még annyit, hogy egyik sem fajtatiszta, soha nem is törekedtem erre. Inkább a szépségük miatt vannak számomra. Ja, és tápot sem láttak még, remélem, nem is fognak! Enni meg a család eszi őket. |
|
 |
Kacsapacsa44
2017-02-12 07:48:36
|
6126
|
Kiskakasokból köszönöm, de nem kérek, egyszerűen nincs már helyem. Az ólak szorosan az erdő mellett vannak és többé nem látnám őket, ha teljesen szabadon tartanám a kis vadócokat.
Jó kotlósom a tavaly elkotlott két fehér fülű olasz, az egyiket elviszem szívesen, ha érdekel, vagy érdekességként a gyerekeknek az egyik erdélyi kopasz-nyakút.
Az olasz valami lehetetlen magaslaton eltolt 13 tojást úgy, hogy észre sem vettem. Aztán persze csináltam neki helyet, abból van a fehér kakasos állomány szomszédtól kért tojásokból. Akkor még nem volt kakas, nem lehetett mit alátenni. Aztán megvettem a fehér fülű olasz kakast is. |
|
A hozzászólás:
 |
atrego
2017-02-12 00:17:59
|
6125
|
nekem mindegy milyen fajta,csak erős,jó kotlási hajlama legyen.Vagy,ha van olyan felesleges,ami már kotlott/esetleg többször is/
A kiskakasokból kell neked?Agyonverhetetlen,vadon tartott állomány.Ajándékba is szívesen viszek |
|
Előzmény:
 |
Kacsapacsa44
2017-02-11 23:43:32
|
6124
|
Kétfajta tyúk-kakas állományom van:
Az egyik fehér-zsömleszínű-kendermagos és sötétszürke 4 db tyúk és a kakasuk hófehér.
A másik bandában két fekete erdélyi kopasz nyakú tyúk van és három fehér fülű olasz tyúk, a kakasuk olasz fehér fülű fajta. Itt van egy nagyon jó kotlós, az egyik olasz az.
Mindegyik csoportot elkülönítve tartok, zsalukőből épített ólakban és vadmadaraktól védett vakondhálóval burkolt kifutókban. A néma kacsák is külön vannak, ők szenvednek most a legtöbbet, mert a kifutójuk elég kicsi. Már nagyon elegem van, meg nekik is ebből a madárinfluenzás zárlatból, hogy kezd sütni a nap. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|