Keresés

Részletes keresés

A hozzászólás:
szocske_ Creative Commons License 2017-01-24 13:24:59 6074

de nem tudod ilyen pontosan az árát.

A gáznak megvan a fix ára, 105/120 Ft éves fogyasztástól függően, az energiatartalma pedig kb. 10kWh, tehát gázból 1 kWh 10,5-12 Ft.

A gázkészüléknek megadják a hatásfokát, amit azért viszonylag jól meg is közelít, kivéve ha nagyon elszúrták a méretezést és folyamatosan részterhelésen üzemel.

 

Azonban egy vegyes kazánnál/kandallónál eleve nagyot szór a fa ára eladótól, átverés faktortól, szállítási költségtől, nedvességtartalomtól függően.

Ezen kívül sokkal jobban szór a hatásfok a kazánfűtő kézügyességétől függően is.

 

Tehát inkább azt mondanám, hogy gázkazánnál 10-13Ft/kWh az energia ára, fatüzelésnél meg 8-25 Ft/kWh attól függően, hogy milyen messziről, mekkora tételben, átverős vagy becsületes kereskedőtől, mázsára vagy köbméterre vetted a fát, utána mennyi ideig szárítottad, nem ázott-e meg véletlenül, behordtad-e a párás pincébe pár hétre, jól van-e méretezve a kémény és a kazán a házhoz, alulról vagy felülről gyújtod a tüzet, hány fokos füstgázt pazarolsz el a kéményen és még jónéhány apró tényező.

 

Szóval nem tagadom, optimális esetben spórolhatsz akár 20%-ot is fával fűtve, de az emberek 99%-a távol áll az optimális esettől, így nekik inkább drágábban sikerül fával fűteni, cserébe legalább a fél utca úszik a füstben miattuk.

Előzmény:
Gyémántkés Creative Commons License 2017-01-24 10:49:10 6070

Szöcske!

 

Ez ilyen bonyolult lenne?!

 

Ha mindháromnak tudjuk az árat amiből 1 kWh-t ki lehet hozni, akkor adott házban mindegyik számlája arányaiban így alakul.

 

Tehát pl 1000 kWh fűtés,

 

Fából: (9-10 ft/kWh ) 1000x10 = 10.000 ft.

Gázból ( 12 ft/kWh) 1000x12= 12.000 ft

Brikettből: (17 ft/kWh ) 1000x17=17.000 ft.

 

Bármilyen a szigetelésed, ez akkor is ennyi kWh-ként!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!