|
|
|
|
A hozzászólás:
 |
exhighand
2017-01-16 18:25:24
|
28976
|
Hát .....ja.
Amúgy egy zener is kell bele. A jobbakat áramgenerátor hajtja, az olcsóbbat meg ellenállás. Jobb a jobb. |
|
Előzmény:
 |
Homo mirabundus
2017-01-16 18:12:02
|
28975
|
Értem már. Ezt hívják korosztályok közötti szakadéknak.
Az a hagyományos automata vaku ugyan nem mond meg senkinek semmit, meg nem is kíváncsi senkinek a véleményére. Jól el van magában, mert automata. Van neki egy szép kis fotoszenzora (a vakunak!), amögött némi áramkör meg néhány beállítószerv. A szenzor a villanás kezdetétől a valahonnan, bizonyos szögtartományon belül visszaverődő fényt érzékeli -ebben már benne van a current ambient light is, ugye-, az áramkör integrálja a jelet (igazából egy kondi töltődik), majd a beállításoknak megfelelő érték elérésekor megszakítja a villanócső áramát. Ennyi az egész, de meglepően pontos tud lenni, bármikor versenyképes egy e-TTL-méréssel. Csak éppen itt te magad állítod be a peremfeltételeket.
Úgy hidd el, nem hogy firmware, de egy nyomorul bit sincs az egészben, elejétől-végéig analóg. Természetesen lehetne digitalizálni pl. az integrált jel mérésétől kezdődően, de sok értelme nem lenne. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|