Keresés

Részletes keresés

A hozzászólás:
kenya15 Creative Commons License 2017-01-16 16:11:39 5916

bocsánat ez itt kicsit off téma (technikai megoldások), szóval ha gondolod a Makro fotózás topikban folytassuk

Előzmény:
kenya15 Creative Commons License 2017-01-16 16:10:26 5915

szia, nos így kicsit nehéz eset...

 

ha kezdjük a legegyszerűbbel , akkor gazdaságos megoldások a következőek:

 

- fix 50mm 1.8-as örök alapobi

- közgyűrűsor - ezt az 50-es elé téve már közel vagy az 1:1-es leképezéshez és tudsz makrózni, fényből sem vesztesz sokat lévén 1.8-as

 

- 52mm-es fordító az 50-eshez ha nagyon ütyürmütyür dolgokat akarsz és fordítva használnád az 50-est, ekkor azonban brutál kis mélységélességed lesz

 

mind remekül beszerezhető használtan is és biztosan olcsóbb mint egy 60-as vagy 100-as dedikált makroobi

 

ha találsz harmonikakihuzatot  M42-esek szoktak lenni, akkor már csak egy M42-Canon Eos adapter és meg ennek a fordítottja, azt hiszem, most kicsit belezavarodtam én is, szóval az M42 harmonikakihuzat géphez való csatlakoztatásához kell egy adapter és az obi kihuzathoz való csatlakozásához...egyszerűbb persze ha mondjuk egy régi M42-es végű manuál obid van, akkor ezt az adapter megúszod

 

szerintem a leggyorsabb legegyszerűbb elsőre a közgyűrű+50-es

 

többiek is még biztos írnak

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!