szia, nos így kicsit nehéz eset...
ha kezdjük a legegyszerűbbel , akkor gazdaságos megoldások a következőek:
- fix 50mm 1.8-as örök alapobi
- közgyűrűsor - ezt az 50-es elé téve már közel vagy az 1:1-es leképezéshez és tudsz makrózni, fényből sem vesztesz sokat lévén 1.8-as
- 52mm-es fordító az 50-eshez ha nagyon ütyürmütyür dolgokat akarsz és fordítva használnád az 50-est, ekkor azonban brutál kis mélységélességed lesz
mind remekül beszerezhető használtan is és biztosan olcsóbb mint egy 60-as vagy 100-as dedikált makroobi
ha találsz harmonikakihuzatot M42-esek szoktak lenni, akkor már csak egy M42-Canon Eos adapter és meg ennek a fordítottja, azt hiszem, most kicsit belezavarodtam én is, szóval az M42 harmonikakihuzat géphez való csatlakoztatásához kell egy adapter és az obi kihuzathoz való csatlakozásához...egyszerűbb persze ha mondjuk egy régi M42-es végű manuál obid van, akkor ezt az adapter megúszod
szerintem a leggyorsabb legegyszerűbb elsőre a közgyűrű+50-es
többiek is még biztos írnak |