|
|
|
|
 |
japipapi
2017-01-12 21:50:17
|
6069
|
Semmi extra. Szemes kukorica, búza, árpa, kukorica ocsú és és búza ocsú. Mindez csak beszórva az önetetőkbe. Kapják rendszeresen a száraz kenyeret, csak úgy kiszórva, szárazon. Lopják kecskétől a szénát, diófa-, fűzfa-, mogyoró-, kanadai nyárfa levelet, zöld híján. Tavaly nem keltettem géppel, de természetes keltetésből lett vagy 50-60 db kacsám, japánom, kettős hasznosítású (szerintem simán paraszt) tyúk.
Sajnos áprilisban rákot fedeztek fel, műtés, sugár stb. minden szar, nem volt erőm gazdálkodni, vadon lett minden, sőt nem is akartam volna ennyit. Mos meg nyöghetem a sok takarmányt. |
|
A hozzászólás:
 |
juhosttt
2017-01-12 21:00:21
|
6068
|
Mivel takarmányozol? Lehet a takarmánytól intenzívebbek? Mondjuk én sose szerettem az ilyen korai tojást, (bár sokat tenni ellene nem nagyon tudtam) mert annyival kevesebb lesz a szezonban. Bár most a gép már pihenőre van fogva de ha keltetni akarok akkor kellett h legyen bőven tojás. |
|
Előzmény:
 |
japipapi
2017-01-12 18:18:39
|
6067
|
Az az enyémek városra szokhattak, mert most is tojik 3 néma mama. 😄 Én se fűtők nekik, igen csak egy ideje - 16°C általában éjszaka. Be sem mennek a zártba, a kecskekarám tetején (ragrap) szunyálnak. Tojni,hajnalban, bejárnak. Így meg van legalább a fürjeknek fehérje abrak. Lehet, hogy összebeszéltek? 😊 A fürjeim is kinn vannak, és bármilyen fura, ők is tojnak. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|