Keresés

Részletes keresés

A hozzászólás:
monyesz Creative Commons License 2017-01-10 09:57:37 16515

A raynoxhoz jár egy csiptető, abba tekered bele az előtétlencsét, az a csiptetó jó 67mm-ig

 

A 18mm, az gyújtótávolság.

Előzmény:
Törölt nick Creative Commons License 2017-01-10 00:48:27 16510

Itt válaszolok, mert inkább ide tartozik szerintem. Sajnálom a duplikációt...

 

Igen én is úgy érzem, hogy nem macro obi kell most nekem. Láttam képeket az oly 60/2.8 macro obival. Szenzációs egy szerkezet. Ráadásul most jár le egy jó kis akció. Ennek ellenére nem hoz lázba. Sokkal inkább az előtétlencse és a közgyűrű. Még az is lehet idővel meggondolom....

 

Raynox DCR-250 kapcsolatban még az lenne a kérdésem, hogy kell elképzelnem a kész képet? Ugye van egy nagy frontlencse (egyik obimé 62mm másiké 72mm) az élőtt pedig a 43mm-es előtétlencse. Emiatt mindig képkivágásra lesz szükség, mert a lencseadapter kitakarja a kép széleit?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!