Keresés

Részletes keresés

A hozzászólás:
futo2 Creative Commons License 2017-01-09 17:47:40 16498

Jó helyen keresgélsz. Nekem van közgyűrűm és Raynox előtétem is, utóbbit már 7 éve nyúzom. Nemrég akartam venni makró objektíveket, próbálgattam a Sony 30mm-esét és a Samyang 100mm-esét, de a tárgytávolság annyira minimális hogy amit fotóznék, az megharapna/megcsípne.

 

A Raynox egy telével megfelelő távolságot biztosít. 200mm felett már nagyon nehezen használható, egy 55-210-es objektíven még teljesen OK.

A fényveszteség érezhető, de a képminőséget nem rontja, nekem ez a kedvenc makró eszközöm.

 

A közgyűrű nagyon könnyen használható, képminőség kiváló, de itt is túlságosan alacsony a tárgytávolság. Érdekesség lehet, hogy ezekkel inkább a nagyobb látószögű obik remekelnek, nem a telék, így maga a cucc amit cipelsz is kisebb és könnyebb.

 

A makró obik számomra semmit nem nyújtottak, végül nem is vettem meg őket.

 

Indafoto oldalán keress rá a "dcr250", ott meg tudsz bizonyosodni a képminőségéről.

Előzmény:
Törölt nick Creative Commons License 2017-01-09 16:42:20 16497

Sziasztok,

 

Makrózással kapcsolatosan lenne kérdésem, amit az MFT fórumban felraktam, de talán ide jobban illik, ezért inkább ide is felteszem.

Szeretnék kicsit játszadozni makró témában is.

Jelenlegi szettem: Olympus MFT: e-m1 váz és pro zoom obik:; 12-40/2.8 és 40-150/2.8 + MC-14

 

Alapvetően a makró előtét (dioptriás, close-up) lencsék (pl.: Raynox DCR-250) és a  közgyűrű sor, pl Meike a fém bajonettes érdekelne.

Tudom makró obi sokkal egyszerűbb, meg lehetne obifordítás is, de ezt a kettőt kihagynám.

Igazából az alapvető, elméleti különbségeket ismerem, vagy legalábbis úgy gondolom, hogy ismerem...

 

Raynox DCR-250 alapvetően szimpatikus a gyors installálás miatt. A problémám az vele, hogy a 40-150 pro-ra, csak plusz adapterrel (step-down adapterrel) megy rá, mert ennek az obinak 72mm-es a szűrőmérete. Nem tudom mit okoz a képpel ez az adapter, pl kitakar-e a képből, stb...  Illetve a másik, nagyobb problémám, ami ebben a post-ban jól látható, hogy igen lerövidíti a tárgytávolságot is. Tudom ront az obi képminőségen, de cserébe a fényérőn nem nagyon. Kérdés, hogy a képminőség romlás mit jelent a pro obik esetén....

Most hirdet valaki használtan néhány HSZ-sal visszább egyet. Ez talán jó is lenne, ha ez a megfelelő irány.

 

Nézegettem a Makró előtét lencséket is pl.: Polaroid, vagy Phottix. Színpatikus, hogy variálható, viszont ez azt is jelenti, hogy állandóan csavargatni kell és a két obihoz két szett kell. Bár árban a két szett, kb mint a Raynox DCR-250.

 

Meike közgyűrűkben szimpatikus, hogy nem ront a kép minőségen. Viszont sötétít, jelentősen. Nagyon nem tetszik, hogy úgy kell variálni, hogy obit állandóan le-fel kell szerelni.... Bár még mindig jobb, hogy obi le, közgyűrű fel, ugyan az az obi vissza, mintha ezt az obit el kellene rakni, helyette egy másikat elővenni és azt felrakni. Ez vajon ugyan úgy lerövidíti a téma és gép közötti távolságot mint ahogy az előbb linkeltem vagy nem annyira?

 

Még az talán érdekes infó lehet, hogy nem benti beállított, jól vakuzott makrókat készítenék, hanem kint a természetben szeretnék játszadozni, növényekkel, állatokkal. Mondjuk túrázás és kirándulás közben. Utóbbinál gyakran elkísér a két kisgyermekem, így még kevesebb szabad k´z és kapacitás....

Amiatt, hogy játszadozásra kell nem szeretnék feleslegesen pénzt kiadni érte...

Szerintetek melyik irányba gondolkodjak, mit vásároljak?

 

Ide tartozhat még az állvány téma is. Jelenleg egy Joby GorillaPod SLR-Zoom-om van, saját gömbfejével. Jól kijövök vele, mert könnyű, elbírja a szettemet és lehet "bohóckodni", a lábaival. Ez elegendő, megfelelő továbbra is vagy érdemes lenne lecserélni. A súly és szállítási méret nálam fontos.

 

Kezdetben valami olcsóbb körvakuval kezdenék. Ez megfelelő, lehet esetleg valamilyen jó ár-érték arányút használtan találni? Mire kell figyelni?

 

Egyáltalán jó a gondolkodási irányom?

 

Előre is köszi a válaszokat.

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!