Keresés

Részletes keresés

A hozzászólás:
Homo mirabundus Creative Commons License 2017-01-09 16:19:48 28935

  Feltételezem, hogy a cserének szánt LED-es fényforrásra ezt írnák: "fénye megfelel egy kb. 150W-os hagyományos izzóénak". Ha a teljesítményfelvétele lenne ekkora, az nem Walimex-kategória, mellette már jóval kevesebb szerepe lehetne a villanócsőnek; ha ilyennel mennél a pályán, a túloldali szembejövőknek másnapig káprázna a szeme:).

 

  Amennyiben fizikailag kompatibilis a kettő, és valóban dimmelhető(?!), minden további nélkül cserélheted - ha más is a színhőmérséklete, nem számít, amennyiben a fotó készítésekor nem aktív (hiszen beállítófény...). Ha viszont nem kapcsolod ki előtte, előfordulhat, hogy némely színek érdekesek lesznek majd, de ez a kisebbik gond, ha egyáltalán az lenne.

  A másik zavart ugyanis a vetített fénysugár kúpja, pontosabban kúptalansága, még pontosabban a bevílágított terület kisebb volta és azon belül is az egyenetlen fényeloszlás okozhatja, mert ezeknél a fényforrásoknál pont azzal kell megküzdeni, hogy ne koncentráltan sugározzanak. Ráadásul a sugárzási szögek a dimmeléskor változni is fognak, normálisan csökkenő fényerőnél szűkülnek. Alapesetben a sugárzási feltételek kialakítását az izzó reflektorára bízzák, ugye...

  Ezzel még nincs vége a kompatibilitási gondoknak: nincs kőbe vésve, hogy ugyanolyan dimmelési beállításra ugyanaz lesz az eredmény, mint az eredeti izzónál. Valószínűleg el kell felejtened majd az eddigi aránypárokat, amikhez hozzászoktál.

  Tehát van esély arra, hogy a fényerő-arányokat tekintve becsapjon.

  Sztem egy próbát megér, ha nem jönne be, akkor sem szokott felesleges kiadás lenni egy ilyen "izzó".

Előzmény:
^ocsi Creative Commons License 2017-01-09 13:14:45 28934

Sziasztok!

 

Adott egy walimex pro vc400as vaku, a kérdésem az lenne, hogy a benne lévő 150w-os beallitoizzot ki szabad-e cserélni vele megegyező teljesítményű led-es dimmelheto izzóra?

 

Előre is köszönöm a segítséget.

 

Udv 

Péter 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!