|
|
|
|
A hozzászólás:
 |
guilden stern
2017-01-08 20:16:39
|
5875
|
Kicsit csalsz az érvelésben, a zárt tartás független eljárás a gyógyszerezéstől. Sőt, ha igazán szeretnéd tudni az igazságot, a galambjaid immunitása így folyamatosan csökken, egyre sebezhetőbbek lesznek. A szervezetek a kórokozók ellen kialakítják a saját védőrendszerüket, ez az immunitás. Az immunitás akkor él és marad magas szinten, amikor működésre késztetik, időről időre támadják, és ez által a maximum közelében tartják. Nem is csodálom, ha rossz tapasztalataid vannak a behozott galambokkal.
Én postázom, a versenygalambok hétről hétre érintkeznek számtalan idegen egyeddel és a bennük cipelt idegen kórokozótörzsekkel, kénytelenek vagyunk a nyitott tartás szabályait megtanulni. |
|
Előzmény:
 |
dorka90
2017-01-02 21:24:30
|
5874
|
Bizonyosan igazad van, mindent lehet gyógyítani, sok- sok és jó gyógyszerekkel, kérdés csak az ,hogy érdemes-e ?
Húsgalambokat tenyésztek,nem kiállításra,hanem húsra.
Én már több mint 20 éve nem gyógyítgatok, sőt már a fészekben szelektálok, ha úgy ítélem meg rossz az indulás és abból a
fiókából már nem lesz jó sült galamb vagy tenyész, szigorúan selejtezem és én ezt is tanácsolom mindenkinek.
Ha a tenyészeknél előfordult látható trichó , paratyphusz, ornitozis stb azonnal selejteztem és mára kialakult egy egészséges,
stabil állomány, igaz idegen galambot már nagyon régen hoztam közéjük és nem is hozok.
|
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|