Üdv a fórumozóknak.Úgy döntöttem,hogy leirom a véleményem és a tapasztalatom a led izzókkal kapcsolatban.
Már jó ideje energiatakarékos izzókat használtunk a családi házunkban,de mivel az igazán jó minőségű,elég horror árú ,és kültérre sem jó szerelni,mivel nem szereti a minuszokat ,továbbá a gyakori kapcsolgatás is tönkre teszi(pl budiban havonta lefekszik),úgy döntött a családi kupaktanács,(én) hogy lecseréljük ledekre az energiatakarékosakat.
Két hét informálódás a neten , fényeró lumen szinhómérséklet stb.majd vettem egy internetes cégtől első körben 15 led izzót.(lámpát,égőt).Beszereléskor az egyik kapásból rossz volt. Saját postaköltségen vissza(ami majdnem több a led égő áránál) és dijmentesen kicserélték ingyen postával.Eltelt 3 hónap ,és az egyik elkezdett piszkosul villogni.Nem mindig.Rájöttem,hogy akkor,ha nagyon felmelegszik.(márpedig felmelegszik mind ,alig lehet megfogni őket,ellentétben azzal amit a gyártó mond)Posta vissza,én állom!! csere garanciába.az utóbbi két hétben kettő lefeküdt.Már nem küldtem vissza.Kezdem unni .Rájövök hogy ezzel is megszivattak mint szinte mindennel ebben a világba.!!Átlagos olcsóbb minőségű led izzókat vettem ,több fajta teljesitményűt.Szétszedtem a két rosszat,úgy tünik nem maga a led megy tönkre hanem az elektronika benne!! (már ha annak lehet nevezni.)Na és most kapom az infót az egyik havertól :tudod ,hogy a led izzók vibrálnak 50hz -cel? baffa a szemet,mint a régi képcsöves tv-k.Na ne már!!!!De tényleg!!! kamerával ráközelitek egy led izzóra,és vibrál mint a fene.Az összes amit vettem!!! A 600hz-es plazmám nem villog!! A laptop monitor nem villog!!Fogtam az összes led izzót,és kivettem ,kicseréltem,hagyományos wolframizzóra.Igaz ,hogy ennek tán90 százaléka hőre megy el ,de az év 8 hónapjában ez nem hátrány!!Nem is értem az UNIÓ miért tiltotta be a gyártását!! Vagyis Mégis értem!!!A profit,a lehúzás,a szivatás a birkák vezetése.........Szóval várok még 5-10 évet és majd akkor újból szétnézek a led piacon............ |