Keresés

Részletes keresés

mrlaci Creative Commons License 2017-07-04 19:44:41 955

Üdv, egy videó a -edről. https://m.youtube.com/watch?v=XOJIQbJBjo8

demográfiai háború Creative Commons License 2017-01-21 20:09:18 938

Én azt vettem észre hogy nagyon furmányosan adják rá az x év garanciát, mert ugye nem megy tönkre csak egyre halványabban világít, a fényerőre vonatkozó garanciát meg hogy érvényesítsem?

A másik amit észrevettem, hogy mivel ezek színvisszaadási indexe elég gyenge ezért csak azt látod jól amit bevilágít. Szórt fényben keresni valamit rémálom led lámpánál.

Legszívesebben halogént használnék de nem találok megbízható forrást hogy vállalható-e az UV sugárzásuk.

Érdekes hogy a környezetvédők nem lobbiznak olyan csillárokért amiken nincs búra, ugye akkor kevesebb teljesítmény is elég lenne, és értelmét vesztené ez a ledesdi.

Teaway Creative Commons License 2017-01-17 19:01:02 937

Mostanában beújítottam egy-két madaras teszkós kisgömböt próbára, 10ezer on-off-osat, meglátjuk mit bír.

M3 HellRot Creative Commons License 2017-01-06 23:06:10 936

Megszívtad, szart vettél. Egyéni szoc probléma...

 

Sokan használunk teljes LED világítást, én pl hatodik éve. Volt pár, ami elromlott de azok pont Osramok voltak, amit az OBI-ban vettem. Nem volt gond a cserével. Nekem összesen 100 feletti LEDem van, ebből 6(hat) év alatt 5 romlott el ...

 

Nabumm!

A hozzászólás:
Hatospista Creative Commons License 2017-01-06 20:58:39 935

Üdv a fórumozóknak.Úgy döntöttem,hogy leirom a véleményem és a tapasztalatom a led izzókkal kapcsolatban.

Már jó ideje energiatakarékos izzókat használtunk a családi házunkban,de mivel az igazán jó minőségű,elég horror árú ,és kültérre sem jó szerelni,mivel nem szereti a minuszokat ,továbbá a  gyakori kapcsolgatás is tönkre teszi(pl budiban havonta lefekszik),úgy döntött a családi kupaktanács,(én) hogy lecseréljük ledekre az energiatakarékosakat.

Két hét informálódás a neten , fényeró lumen szinhómérséklet stb.majd vettem egy internetes cégtől első körben 15 led izzót.(lámpát,égőt).Beszereléskor az egyik kapásból rossz volt. Saját postaköltségen vissza(ami majdnem több a led égő áránál) és dijmentesen kicserélték ingyen postával.Eltelt 3 hónap ,és az egyik elkezdett piszkosul villogni.Nem mindig.Rájöttem,hogy akkor,ha nagyon felmelegszik.(márpedig felmelegszik mind ,alig lehet megfogni őket,ellentétben azzal amit a gyártó mond)Posta vissza,én állom!! csere garanciába.az utóbbi két hétben kettő lefeküdt.Már nem küldtem vissza.Kezdem unni .Rájövök hogy ezzel is megszivattak mint szinte mindennel ebben a világba.!!Átlagos olcsóbb minőségű led izzókat vettem ,több fajta teljesitményűt.Szétszedtem  a két rosszat,úgy tünik nem maga a led megy tönkre hanem az elektronika benne!! (már ha annak lehet nevezni.)Na és most kapom az infót az egyik havertól :tudod ,hogy a led izzók vibrálnak 50hz -cel? baffa a szemet,mint a régi képcsöves tv-k.Na ne már!!!!De tényleg!!! kamerával ráközelitek egy led izzóra,és vibrál mint a fene.Az összes amit vettem!!! A 600hz-es plazmám nem villog!! A laptop monitor nem villog!!Fogtam az összes led izzót,és kivettem ,kicseréltem,hagyományos wolframizzóra.Igaz ,hogy ennek tán90 százaléka hőre megy el ,de az év 8 hónapjában ez nem hátrány!!Nem is értem az UNIÓ miért tiltotta be a gyártását!! Vagyis Mégis értem!!!A profit,a lehúzás,a szivatás a birkák vezetése.........Szóval várok még 5-10 évet és majd akkor újból szétnézek a led piacon............

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!