Keresés

Részletes keresés

guilden stern Creative Commons License 2017-01-01 09:57:03 5870

A betegség himlő, ősszel meglehetősen gyakori, ám valójában nem veszélyes betegség. Alaposan gyaníthatóan szúnyogok terjesztik.

Mivel vírus okozza, nincs ellene gyógyszer, de kb. egy hónap alatt magától tünetmentesre gyógyul.

Megelőzésként létezik vakcina rá, ha gondolod, a jövőben alkalmazd.

Pár megjegyzés:

A fertőzőképesség erős, nem igen tudjuk ezt a hatást kivédeni, de nem is biztos, hogy kell, a fertőzésen átesett galambok életre szóló védettséget kapnak.

Továbbá a torokban kifejlődő forma lehet halálos, a galamb nem tud enni, és éhen hal.

Sose próbáld sebészeti úton eltávolítani a göböket, semmi értelme, csak kárt okozol vele.

Társult fertőzések a legyengült szervezetet megtámadhatják, pl. paratífusz, amely idegrendszeri tünetekkel is járhat, lásd bénulás. Ezek kezelése és elbírálása más lapra tartozik.

Ne hallgass tudatlanokra, a betegségek többsége gyógyítható.

A hozzászólás:
kiss markó Creative Commons License 2016-12-08 18:12:16 5869

Köszönöm!

Nem gyógyítottam,tudtam valami súlyos így azonnal fejét vettem nagy sajnált közepedte.Ez akkor volt mikor uj galambok jöttek.Azóta semmi!

Előzmény:
dorka90 Creative Commons License 2016-12-08 13:30:10 5868

Szerintem az 1. trichomonas  

                    2.  salmonella fertőzés

ne gyógyítgass azonnal búcsúzz el tőlük !

 

Megelőzésre figyelj, vannak jó készítmények nézz utána !

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!