Keresés

Részletes keresés

Dunit Creative Commons License 2016-11-28 05:19:10 207

Kár lenne kihagyni a bővítést !

 

 Ha új vakolat kell, akkor az mint írtam pórusos párátlanító vakolat legyen. Az ajtó helyére mehet egy új ablak.

 A fűtés lehet pl. MIKA kazánnal.

 

 

 "Fűtés jelenleg az egyetlen szobában 1db FÉG konvektorral megoldott,

de úgy tudom ma már nem lehet engedélyt kapni közvetlen ablak alá,"

 

 A fég konvektor helyére, erre találták ki az ilyen kazánokat.

 

 Az árakról annyit, hogy lényegesen olcsóbb ha sok minden sk. maga csinál az ember, mintha mesterrel. A gázt persze csak mester készítheti... a szabályok szerint.

A hozzászólás:
DaniToUSA Creative Commons License 2016-11-27 20:55:08 206

Szia!

Az észrevételeidnek megfelelőlen bővíteném a tervleírást:

 

90 éves 4 szintes téglaépület.

közvetlenül a konyha mellett helyezkedik el 1 soros téglafal választ el.

A vizesedéssel nincs nagy gond, bár szeretnék kialakítás előtt a főfalakon + padozaton

valamilyen vízgátló megoldást. Fűtés jelenleg az egyetlen szobában 1db FÉG konvektorral megoldott,

de úgy tudom ma már nem lehet engedélyt kapni közvetlen ablak alá, így a helység fűtése kérdéses.

Ezeket figyelembe véve 1.5millió inkább a reális ár?

Alaprajz: http://www.kephost.com/image/vVbw

 

 

Köszi

 

Előzmény:
Dunit Creative Commons License 2016-11-26 06:25:07 205

No de hogy milyen info kell még ?    Műszaki téren nagyon sok.

 

Pl. hogy  a jelenlegi 33 nm és a bővítéssel hozzá csapandó  17 nm egy szinten van e ? Ha igen, a jelenlegi mennyire vizes.  Aza lagsori lakások fő problémája a nem megfelelő vízszígetelés. Ha rendben van,  racionális az elképzelés.

 Ha már le lesz verve a vakolat,  az új lehet un. légporusos.  Árban majd annyi.  Viszont a teljes új vakolás is százezrekbe kerülhet.

  Az elvárásaid ??

 Azok inkább tervek.   A    + 17 nm be  kettő szoba betuszkolása kissé erőltetett, valószínű az egész bővített 40 nm -en lenne annyi.

 

 A talaj / ami bent amúgy padozat / , azt meg kell vizsgálni, hogy jó e a vízszigetelés ha jó mehet rá némi kiegyenlítés után a laminált. ha nem jó akkor ki az egész  és  vízszigetelés   + hőszigetelés után mehet rá a laminált.

 Gondolni kell még a villanyszerelésre is.  Festés ???

 A fűtés ? Hát olyan legyen mint a jelenlegi 33 nm !

 Inkább a másfél millát célozd meg  .... ha már elvárásaid vannak   ... magaddal szemben.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!