|
|
|
|
 |
Dunit
2016-11-28 05:19:10
|
207
|
Kár lenne kihagyni a bővítést !
Ha új vakolat kell, akkor az mint írtam pórusos párátlanító vakolat legyen. Az ajtó helyére mehet egy új ablak.
A fűtés lehet pl. MIKA kazánnal.
"Fűtés jelenleg az egyetlen szobában 1db FÉG konvektorral megoldott,
de úgy tudom ma már nem lehet engedélyt kapni közvetlen ablak alá,"
A fég konvektor helyére, erre találták ki az ilyen kazánokat.
Az árakról annyit, hogy lényegesen olcsóbb ha sok minden sk. maga csinál az ember, mintha mesterrel. A gázt persze csak mester készítheti... a szabályok szerint. |
|
A hozzászólás:
 |
DaniToUSA
2016-11-27 20:55:08
|
206
|
Szia!
Az észrevételeidnek megfelelőlen bővíteném a tervleírást:
90 éves 4 szintes téglaépület.
közvetlenül a konyha mellett helyezkedik el 1 soros téglafal választ el.
A vizesedéssel nincs nagy gond, bár szeretnék kialakítás előtt a főfalakon + padozaton
valamilyen vízgátló megoldást. Fűtés jelenleg az egyetlen szobában 1db FÉG konvektorral megoldott,
de úgy tudom ma már nem lehet engedélyt kapni közvetlen ablak alá, így a helység fűtése kérdéses.
Ezeket figyelembe véve 1.5millió inkább a reális ár?
Alaprajz: http://www.kephost.com/image/vVbw
Köszi
|
|
Előzmény:
 |
Dunit
2016-11-26 06:25:07
|
205
|
No de hogy milyen info kell még ? Műszaki téren nagyon sok.
Pl. hogy a jelenlegi 33 nm és a bővítéssel hozzá csapandó 17 nm egy szinten van e ? Ha igen, a jelenlegi mennyire vizes. Aza lagsori lakások fő problémája a nem megfelelő vízszígetelés. Ha rendben van, racionális az elképzelés.
Ha már le lesz verve a vakolat, az új lehet un. légporusos. Árban majd annyi. Viszont a teljes új vakolás is százezrekbe kerülhet.
Az elvárásaid ??
Azok inkább tervek. A + 17 nm be kettő szoba betuszkolása kissé erőltetett, valószínű az egész bővített 40 nm -en lenne annyi.
A talaj / ami bent amúgy padozat / , azt meg kell vizsgálni, hogy jó e a vízszigetelés ha jó mehet rá némi kiegyenlítés után a laminált. ha nem jó akkor ki az egész és vízszigetelés + hőszigetelés után mehet rá a laminált.
Gondolni kell még a villanyszerelésre is. Festés ???
A fűtés ? Hát olyan legyen mint a jelenlegi 33 nm !
Inkább a másfél millát célozd meg .... ha már elvárásaid vannak ... magaddal szemben. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|