|
|
|
|
 |
Dunit
2016-11-28 06:46:06
|
208
|
valószínű az egész bővített 40 nm -en lenne annyi.
Természetesen 50 nm -es lenne a lakás. Hiába az elemi mateknál hiányoztam, azóta sem tudom bepotólni !!
|
|
 |
DaniToUSA
2016-11-27 20:55:08
|
206
|
Szia!
Az észrevételeidnek megfelelőlen bővíteném a tervleírást:
90 éves 4 szintes téglaépület.
közvetlenül a konyha mellett helyezkedik el 1 soros téglafal választ el.
A vizesedéssel nincs nagy gond, bár szeretnék kialakítás előtt a főfalakon + padozaton
valamilyen vízgátló megoldást. Fűtés jelenleg az egyetlen szobában 1db FÉG konvektorral megoldott,
de úgy tudom ma már nem lehet engedélyt kapni közvetlen ablak alá, így a helység fűtése kérdéses.
Ezeket figyelembe véve 1.5millió inkább a reális ár?
Alaprajz: http://www.kephost.com/image/vVbw
Köszi
|
|
A hozzászólás:
 |
Dunit
2016-11-26 06:25:07
|
205
|
No de hogy milyen info kell még ? Műszaki téren nagyon sok.
Pl. hogy a jelenlegi 33 nm és a bővítéssel hozzá csapandó 17 nm egy szinten van e ? Ha igen, a jelenlegi mennyire vizes. Aza lagsori lakások fő problémája a nem megfelelő vízszígetelés. Ha rendben van, racionális az elképzelés.
Ha már le lesz verve a vakolat, az új lehet un. légporusos. Árban majd annyi. Viszont a teljes új vakolás is százezrekbe kerülhet.
Az elvárásaid ??
Azok inkább tervek. A + 17 nm be kettő szoba betuszkolása kissé erőltetett, valószínű az egész bővített 40 nm -en lenne annyi.
A talaj / ami bent amúgy padozat / , azt meg kell vizsgálni, hogy jó e a vízszigetelés ha jó mehet rá némi kiegyenlítés után a laminált. ha nem jó akkor ki az egész és vízszigetelés + hőszigetelés után mehet rá a laminált.
Gondolni kell még a villanyszerelésre is. Festés ???
A fűtés ? Hát olyan legyen mint a jelenlegi 33 nm !
Inkább a másfél millát célozd meg .... ha már elvárásaid vannak ... magaddal szemben. |
|
Előzmény:
 |
DaniToUSA
2016-11-25 18:08:50
|
203
|
Sziasztok! 17nm alagsori tárolót szeretnék lakhatóvá tenni.
a mellette lévő 33nm-es lakassal kellene egybenyitni, 1 ajtón keresztül
az elvárásaim:
- 1wc kialakitása a meglévő helyén
- 2 kisebb szoba kialakítása.
- vakolat leverése tégláig, vakolás
- a talaj is egyenetlen beton, ezt rendezni
és laminalt padló
- fűtésre külön árajánlatot kérnék, ha a gáz drága,
akkor marad az áram.
laikus szemmel legalább 1millióra bekerülési költséget
látok,a topicot most találtam meg, milyen infó kell még?
üdv
|
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|