|
|
|
|
 |
savoltp
2016-11-27 16:58:32
|
28856
|
A gondom hogy s2 módot nem találok a vakuban.. |
|
A hozzászólás:
 |
Homo mirabundus
2016-11-25 06:20:09
|
28851
|
S2 mód, ilyenkor a felugró vaku -vagy bármilyen más külső vaku - fényére fog elvillanni manuális módban, a vakun nyilván ekkor be kell állítani szükséges értéket 1/1-1/128 tartományban. Ilyenkor a felugró és/vagy külső, de a váz által közvetlenül vezérelt vakut is manuálisba illik állítani (legyen az bármilyen típusú), mert a váz TTL mérését meghamisítja. Ugyanis nem azt méri a rendszer, hogy expo közben az adott beállításoknál elég volt-e már a megvilágítás, hanem előre kalkulál.
Ha jól emléxem, ezt a user manual is írja. Nekem nemvan, csak nézegettem; nem köllött, mert nem tud vezérelni, pedig kivételesen nem nagyon szidják! Az például már nem rémlik, hogy a szokásos elővillanásos fénymérésre/fókuszálásra indítást hol kell lelőnii - én szívtam, mert a váz néha átmegy stroboszkópba, és olyankor a 2-3 elővillanás kifelejtetése még semmit nem ér - még egy érv a tisztán manuális beállítás mellett, ha villanással kényszerülsz szinkronizálni. |
|
Előzmény:
 |
savoltp
2016-11-21 14:34:09
|
28842
|
Sziasztok.
Yongnuo yn685 vakuban van e olyan lehetőség hogy a beépített vaku fenyere villanjon el? |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|