|
|
|
|
 |
ötfelezős
2016-11-26 18:43:44
|
28854
|
Ugyan a kérdező nem írta, mit ért " Canon filmes gép" alatt, de ha EOShoz készült már a vaku, akkor az nem nagy talpfeszültségű. Például a Canon E típusú vaku, amit 1988-ban gyártottak, a mai napig benne van a digitális EOS-ok használati utasításában, hogy fel lehet rájuk rakni. Igaz, hogy csak teljes fénnyel fog elvillanni, de az más kérdés. |
|
 |
NSzandi
2016-11-23 09:51:37
|
28846
|
Köszönöm a választ. Sajnos én is erre tippeltem, most még azon gondolkodom, nem lehet-e a papucsot cserélni vagy valami feszültségcsökkentő adapterrel megoldani... |
|
A hozzászólás:
 |
visvakond
2016-11-22 21:31:58
|
28845
|
Én úgy tudom,a régi filmes gépekhez való vakuk érintkezőinél nagy a feszültség,akár 100-200 v ami a digitális gépeket tönkreteheti.Ezeken nem kapcsoló kapcsolja a vakura a feszültséget,hanem elektronika ami károsodhat.A digitális vakuk talpán lévő feszültség csak5-10 v körül van.Én nem kockáztatnék,bár van ismerősöm aki használ ilyet. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|