|
|
|
|
 |
nemethla
2016-11-27 17:09:00
|
28857
|
http://yongnuo.com.cn/usermanual/pdf/YN568EX_EN_USER_MANUAL.pdf
14-15. oldal, 6.-os pontban: 6.
Sc/Sn and S1/S2 Mode Set the speedlite to be Sc by pressing the [MODE] for a long time, and then operate [MODE] button, and the speedlite shall switch between Sc/Sn/S1/S2, and these four modes all shall be applied as off-camera dependent unit |
|
 |
Homo mirabundus
2016-11-25 06:20:09
|
28851
|
S2 mód, ilyenkor a felugró vaku -vagy bármilyen más külső vaku - fényére fog elvillanni manuális módban, a vakun nyilván ekkor be kell állítani szükséges értéket 1/1-1/128 tartományban. Ilyenkor a felugró és/vagy külső, de a váz által közvetlenül vezérelt vakut is manuálisba illik állítani (legyen az bármilyen típusú), mert a váz TTL mérését meghamisítja. Ugyanis nem azt méri a rendszer, hogy expo közben az adott beállításoknál elég volt-e már a megvilágítás, hanem előre kalkulál.
Ha jól emléxem, ezt a user manual is írja. Nekem nemvan, csak nézegettem; nem köllött, mert nem tud vezérelni, pedig kivételesen nem nagyon szidják! Az például már nem rémlik, hogy a szokásos elővillanásos fénymérésre/fókuszálásra indítást hol kell lelőnii - én szívtam, mert a váz néha átmegy stroboszkópba, és olyankor a 2-3 elővillanás kifelejtetése még semmit nem ér - még egy érv a tisztán manuális beállítás mellett, ha villanással kényszerülsz szinkronizálni. |
|
 |
ALFA030
2016-11-24 17:20:07
|
28850
|
Én úgy tudom,igen.
|
|
A hozzászólás:
 |
savoltp
2016-11-21 14:34:09
|
28842
|
Sziasztok.
Yongnuo yn685 vakuban van e olyan lehetőség hogy a beépített vaku fenyere villanjon el? |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|