|
|
|
|
 |
hgw308
2016-11-20 10:03:52
|
5988
|
Istenem, én ki is hitelesít??? Tudsz felkérni egy független szervezetet, hogy vegyenek mintát és előtted mérjék meg? Ja, hogy nem...
Bocs, de én nem hiszem el amit kérdeznek sem. |
|
 |
Energetikus
2016-11-20 09:53:20
|
5987
|
Egy kicsit azért vissza vehetnél! A brikett gyártók is hitelesített mérőeszközöket használnak és a hivatalos szervek őket is ugyanolyan gyakorisággal ellenőrzik, ellenőrizhetik mint minden más szolgáltatót.
A gázóra hitelesnek tekinthető, ennek ellenére a mért mennyiséget felfelé korrigálja a szolgáltató. A hiteles gázóra 100 köbmétert mért, de eldöntötte, hogy az szerinte 102. Akkor ez mi a bánat? A számla következő rubrikájában megadja a fűtőértéket és abból kiszorozza a felhasznált hőmennyiséget. A továbbiakban ezt felbontja két árkategóriára. Ugyan miért? Ami még felháborít, háztartási alapdíj címén kifizettet havi 973,- forintot. Ezért a pénzért mit kapunk? |
|
A hozzászólás:
 |
szocske_
2016-11-19 09:18:16
|
5986
|
azért a gáz fűtőértékét legalább hitelesített mérőeszközök alapján adják meg, amit hivatalos szervek felügyelnek.
ellentétben a brikettel, amire azt nyomtat a gyártó/kereskedő, amit akar.
szóval ha már az átverés esélye a kérdés, az szerintem a brikettnél jóval nagyobb, mint a gáznál... |
|
Előzmény:
 |
Energetikus
2016-11-18 21:20:24
|
5983
|
Vitába szállnék! A szolgáltató nem adja meg a fűtőértéket. Utólagosan a számlán szerepelteti és az elszámolás összegét ez alapján határozza meg. A gázmérőnk térfogatot mér, fizetnünk az elhasznált energiáért kell. Tudjuk ellenőrizni, hogy átvernek-e? |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|