Keresés

Részletes keresés

hgw308 Creative Commons License 2016-11-20 10:03:52 5988

Istenem, én ki is hitelesít??? Tudsz felkérni egy független szervezetet, hogy vegyenek mintát és előtted mérjék meg? Ja, hogy nem...

Bocs, de én nem hiszem el amit kérdeznek sem.

Energetikus Creative Commons License 2016-11-20 09:53:20 5987

Egy kicsit azért vissza vehetnél! A brikett gyártók is hitelesített mérőeszközöket használnak és a hivatalos szervek őket is ugyanolyan gyakorisággal ellenőrzik, ellenőrizhetik mint minden más szolgáltatót.

A gázóra hitelesnek tekinthető, ennek ellenére a mért mennyiséget felfelé korrigálja a szolgáltató. A hiteles gázóra 100 köbmétert mért, de eldöntötte, hogy az szerinte 102.  Akkor ez mi a bánat? A számla következő rubrikájában megadja a fűtőértéket és abból kiszorozza a felhasznált hőmennyiséget. A továbbiakban ezt felbontja két árkategóriára. Ugyan miért? Ami még felháborít, háztartási alapdíj címén kifizettet havi 973,- forintot. Ezért a pénzért mit kapunk?

A hozzászólás:
szocske_ Creative Commons License 2016-11-19 09:18:16 5986

azért a gáz fűtőértékét legalább hitelesített mérőeszközök alapján adják meg, amit hivatalos szervek felügyelnek.

ellentétben a brikettel, amire azt nyomtat a gyártó/kereskedő, amit akar.

 

szóval ha már az átverés esélye a kérdés, az szerintem a brikettnél jóval nagyobb, mint a gáznál...

Előzmény:
Energetikus Creative Commons License 2016-11-18 21:20:24 5983

 

Vitába szállnék! A szolgáltató nem adja meg a  fűtőértéket. Utólagosan a számlán szerepelteti és az elszámolás összegét ez alapján határozza meg. A gázmérőnk térfogatot mér, fizetnünk az elhasznált energiáért kell. Tudjuk ellenőrizni, hogy átvernek-e?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!