Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2016-11-19 07:35:45 5985

Ne röhögtess.

Mér kell marhaságot terjeszteni.

 

http://jegenyecsucs.hu/content/t%C3%A9l-fav%C3%A1g%C3%A1sok-ideje

 

 

A télen vágott fának kisebb a nedvességtartalma. Hamarabb tüzelhető.

 

A hozzászólás:
Energetikus Creative Commons License 2016-11-18 21:42:07 5984

A fa tápláléka elsők között a nitrogén, a kálium és a kalcium.  Ezek az elemek vízben felhígult vegyületek formájában van jelen. -Másképpen nem lehet elképzelni. A víz a sejtüregekben kis térfogatnyi mennyiségekben és a sejtfalakon kötött formában van, nem úgy mint egy befőttes üvegben. Azt, hogy télen a fában több a nedvesség, más szakmai leírásokban is olvastam. A komolyabb erdőgazdálkodók azért vágják télen a fát, hogy az aljnövényzetben ne tegyenek kárt.

Előzmény:
csiba00 Creative Commons License 2016-11-14 20:36:11 5972

Köszi! Nekem ebből azért nem jön le az egyértelműen, hogy télen a legnagyobb a fa víztartalma.

 

"A téli vágású fa a tartalékban levő táplálóanyagok miatt mindig nehezebb és tömöttebb, mint a nyári vágású." Kíváncsi lennék, pl. mik azok a tápanyagok, amiket ilyenkor elraktároz a fa. Laikusként nekem az kicsit furcsa lenne, hogy a téli, leghidegebb hónapokban lenne a legnagyobb víztartalma a fának, maikor a legnagyobb fagyok lehetnek.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!