Keresés

Részletes keresés

szocske_ Creative Commons License 2016-11-19 09:18:16 5986

azért a gáz fűtőértékét legalább hitelesített mérőeszközök alapján adják meg, amit hivatalos szervek felügyelnek.

ellentétben a brikettel, amire azt nyomtat a gyártó/kereskedő, amit akar.

 

szóval ha már az átverés esélye a kérdés, az szerintem a brikettnél jóval nagyobb, mint a gáznál...

A hozzászólás:
Energetikus Creative Commons License 2016-11-18 21:20:24 5983

 

Vitába szállnék! A szolgáltató nem adja meg a  fűtőértéket. Utólagosan a számlán szerepelteti és az elszámolás összegét ez alapján határozza meg. A gázmérőnk térfogatot mér, fizetnünk az elhasznált energiáért kell. Tudjuk ellenőrizni, hogy átvernek-e?

Előzmény:
Zöld Bika Creative Commons License 2016-11-17 08:53:03 5982

"gáznál megadják a fűtőértéket, ha tudod a gázkészüléked hatásfokát, akkor tudsz számolni forintban egységnyi energiát." ez így nem igaz. A költségeidet nem a kazánod hatásfoka befolyásolja egyedül, hanem a fűtési folyamat egészének hatásfoka. Ennek csak egy összetevője a kazáné.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!