|
|
|
|
 |
szocske_
2016-11-19 09:18:16
|
5986
|
azért a gáz fűtőértékét legalább hitelesített mérőeszközök alapján adják meg, amit hivatalos szervek felügyelnek.
ellentétben a brikettel, amire azt nyomtat a gyártó/kereskedő, amit akar.
szóval ha már az átverés esélye a kérdés, az szerintem a brikettnél jóval nagyobb, mint a gáznál... |
|
A hozzászólás:
 |
Energetikus
2016-11-18 21:20:24
|
5983
|
Vitába szállnék! A szolgáltató nem adja meg a fűtőértéket. Utólagosan a számlán szerepelteti és az elszámolás összegét ez alapján határozza meg. A gázmérőnk térfogatot mér, fizetnünk az elhasznált energiáért kell. Tudjuk ellenőrizni, hogy átvernek-e? |
|
Előzmény:
 |
Zöld Bika
2016-11-17 08:53:03
|
5982
|
"gáznál megadják a fűtőértéket, ha tudod a gázkészüléked hatásfokát, akkor tudsz számolni forintban egységnyi energiát." ez így nem igaz. A költségeidet nem a kazánod hatásfoka befolyásolja egyedül, hanem a fűtési folyamat egészének hatásfoka. Ennek csak egy összetevője a kazáné. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|