|
|
|
|
 |
Energetikus
2016-11-18 21:42:07
|
5984
|
A fa tápláléka elsők között a nitrogén, a kálium és a kalcium. Ezek az elemek vízben felhígult vegyületek formájában van jelen. -Másképpen nem lehet elképzelni. A víz a sejtüregekben kis térfogatnyi mennyiségekben és a sejtfalakon kötött formában van, nem úgy mint egy befőttes üvegben. Azt, hogy télen a fában több a nedvesség, más szakmai leírásokban is olvastam. A komolyabb erdőgazdálkodók azért vágják télen a fát, hogy az aljnövényzetben ne tegyenek kárt. |
|
 |
Törölt nick
2016-11-15 07:26:12
|
5975
|
Így születnek a városi legendák.
Márpedig az ég rózsaszín.
//a marson természetesen// |
|
A hozzászólás:
 |
csiba00
2016-11-14 20:36:11
|
5972
|
Köszi! Nekem ebből azért nem jön le az egyértelműen, hogy télen a legnagyobb a fa víztartalma.
"A téli vágású fa a tartalékban levő táplálóanyagok miatt mindig nehezebb és tömöttebb, mint a nyári vágású." Kíváncsi lennék, pl. mik azok a tápanyagok, amiket ilyenkor elraktároz a fa. Laikusként nekem az kicsit furcsa lenne, hogy a téli, leghidegebb hónapokban lenne a legnagyobb víztartalma a fának, maikor a legnagyobb fagyok lehetnek. |
|
Előzmény:
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|