Keresés

Részletes keresés

Energetikus Creative Commons License 2016-11-18 21:42:07 5984

A fa tápláléka elsők között a nitrogén, a kálium és a kalcium.  Ezek az elemek vízben felhígult vegyületek formájában van jelen. -Másképpen nem lehet elképzelni. A víz a sejtüregekben kis térfogatnyi mennyiségekben és a sejtfalakon kötött formában van, nem úgy mint egy befőttes üvegben. Azt, hogy télen a fában több a nedvesség, más szakmai leírásokban is olvastam. A komolyabb erdőgazdálkodók azért vágják télen a fát, hogy az aljnövényzetben ne tegyenek kárt.

Törölt nick Creative Commons License 2016-11-15 07:26:12 5975

Így születnek a városi legendák.

Márpedig az ég rózsaszín.

 

//a marson természetesen//

A hozzászólás:
csiba00 Creative Commons License 2016-11-14 20:36:11 5972

Köszi! Nekem ebből azért nem jön le az egyértelműen, hogy télen a legnagyobb a fa víztartalma.

 

"A téli vágású fa a tartalékban levő táplálóanyagok miatt mindig nehezebb és tömöttebb, mint a nyári vágású." Kíváncsi lennék, pl. mik azok a tápanyagok, amiket ilyenkor elraktároz a fa. Laikusként nekem az kicsit furcsa lenne, hogy a téli, leghidegebb hónapokban lenne a legnagyobb víztartalma a fának, maikor a legnagyobb fagyok lehetnek.

Előzmény:
Energetikus Creative Commons License 2016-11-10 18:20:08 5955

http://www.tankonyvtar.hu/hu/tartalom/tkt/faepites-faepites/ch11s03.html

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!