Keresés

Részletes keresés

csiba00 Creative Commons License 2016-11-14 20:38:14 5973

Amiket írtál %-okat, azoknak hol lehet utánaolvasni? Van olyan oldal, ahol ez le van vezetve?

 

(Én pl. 1 év után felhasználom a fát, akkor hány %-kal olcsóbb vagy drágább mint a gáz lenne?)

hgw308 Creative Commons License 2016-11-12 13:19:02 5961

Ez így van, akácból az egy éves már jó, keményfa viszont csak 2 év száradás után.

klíma speciális, mert ha emelet és több helyiség is van, már nem éri meg.

A hozzászólás:
szocske_ Creative Commons License 2016-11-12 09:15:58 5959

igazából teljesen mindegy, hogy a friss vágású fában mennyi a víz, aki nem a saját pénztárcája ellensége, az 2 éves fával fűt.

 

gázzal fűteni kb. 10%-kal drágább, mint fával.

mindenki mérlegelje, hogy 10% megtakarításért érdemes-e neki 2 évig tárolni a fát, van-e erre helye, ideje, kedve, akar-e koszolni a hamuval, szívni a füstöt stb.

Akinél 500ezer az éves gázszámla, ott 50ezer a megtakarítás, akinél 50 ezer, ott 5ezret lehet spórolni.

 

brikettel fűteni kb. 50%-kal drágább, mint fával fűteni.

mindenki mérlegelje, hogy megéri-e neki 50% felárat kifizetni, ha cserébe nem kell fát vágni és (olyan sokat) tárolni sem, és nem áll 2 évig a pénze a fában. (Ha min. éves 25% hozammal be tudod fektetni, akkor anyagilag sem érdemes)

 

Akinél nincs gáz, ő elvileg csak a brikett/fa vonalon gondolkozhat.

Akinél van gáz és brikettel fűt, na ő igazán a pénztárcája ellensége :)

(és itt jön be opcióként a klíma, hiszen klímával viszonylag kis beruházással nagyjából annyiból lehet fűteni, mint gázzal.
Tehát akinél villany sincs, annak marad a brikett vs. fa.)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!