Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2016-11-12 08:20:29 5958

Ez igen "építő jellegű" hozzászólás volt :-)

A hozzászólás:
hgw308 Creative Commons License 2016-11-12 08:12:42 5957

Én meg ismerek olyant, akinek volt olyan ismerőse, aki ismert valakit, akinek a szomszédja ismerte a Pistát, akinek volt ágvágó fűrésze, amivel zártszelvényt akarta elfűrészelni...

 

http://feol.hu/erdovedo/a-fakitermeles-es-ritkitas-szabalyai-1136691

 

Itt le van írva, hogy miért télen vágnak...

 

Még szerencse, hogy nem kell agrármérnöki diploma ahhoz, hogy az ember tudja: ami frissen vágott, az vizes. Kivéve ha kiszáradt fáról beszélünk.

Előzmény:
Törölt nick Creative Commons License 2016-11-10 03:24:11 5952

Figyelj! Egyrészt agrármérnök vagyok és értek a növényekhez, másrészt vannak igazi favágó ismerőseim és tőlük tudom, hogy miért télen vágnak. Alig van nedv a fában.....

 

Hogy miért 3 kalodát vettem?! Hát mert 8 kalodát vettem..... csak nem volt kedvem mindegyiknek ideírni a súlyát.

 

Egyébként az erdészet most 20-ért adja az erdei köböt, hogy 4 éve mennyiért adta nem tudom. 

Tehát most még olcsóbban is meg tudnám venni, bár akkor a méterfát 3-ba kéne vágnom és még hasítani is, de mint mondtam, jó a házam és az éves mennyiség 20 mázsa táján mozog. Szeretek dolgozni vele és a pénz is a zsebemben marad majd!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!