Keresés

Részletes keresés

uffneked Creative Commons License 2016-11-08 15:51:22 28833

Kölcsön kaptam a vázat, tesztelni, az eladás előtt. Azt, hogy "nem szeretik" egymást, nem tudom hova tenni. Kompatibilisek, vagy nem?

 

Este megnézem, hogy gépen középérintkezős vaku villan-e. Barkácsoláshoz viszont hülye vagyok. Mit használjak rövidzárhoz?

A hozzászólás:
képfaragó Creative Commons License 2016-11-08 15:22:12 28832

Nem szeretik egymást. Külön külön más eszközön mindkettő jó lehet. Kevés infót adtál. A vakut külön vizsgálva rövidzárat adva a talpra középérintkezője és test pont közé elsül? A gépen másik vaku működik?

Előzmény:
uffneked Creative Commons License 2016-11-08 14:43:46 28831

Sziasztok,

 

Van egy Metz 36 AF5 vakum pentaxra, amit most eladás kapcsán teszteltem...

A helyzet az, hogy ezen csak egy ON/OFF gomb van, egy státusz LED, meg egy TEST gomb.

 

- Bekapcsolva világít a LED, TEST gombra elvillan a vaku.

- Rátéve a vázra, majd megnyomva a TEST gombot, szintén villan.

- Ezek után exponálva a géppel, a vaku nem villan.

- Exponálás után a TEST gombra sem villan.

- Vázon a vakut ki-be kapcsolva újra villan, és 2. pont.

 

Az érintkezőket megnéztem a talpán is, vázon is, nincsenek korrodálódva, összeérnek. K100D-n próbálom.

 

Van valakinek valami ötlete esetleg?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!