Ma felhívtam egy néhány tűzifa forgalmazó emberkét. Szinte mindegyik kalodára árulja a fát, ami kb 0,8 köbmétert tartalmaz. Kérdeztem ez súlyra mennyi ? A válasz az volt az attól függ, hogy mikori vágás. 5-6 mázsától, 6-8 mázsa/kaloda. Mikor rákérdeztem, hogy mennyire száraz, szinte mindegyikük azt mondta, hogy 6-9 hónapos vágás. Volt tölgy, bükk, akác hasogatva ömlesztve 11,000,-Ft, a kaloda szorosan rakva 15,000,-Ft. Az árusító elmondása szerint írom a dolgokat. Egy helyen volt 1m-es cser, tölgy ,bükk, gyertyán is, de ezeket még fel kell vágni. Ennek 19500/köbmétere. A sokadik helyen:Konyhakészre vágott bükk tűzifa 1 erdei köbméter 28.000Ft.+ szállítás. Viszont ezek még lég száraznak sem mondhatók. Azaz kb. 20% víztartalom lehet. Mivel én sem vagyok a pénzemnek ellensége, azt mondtam ki fogom még valamelyik verziót próbálni, hátha..... Bár nekem a tűzifával az a bajom, hogy csak akkor állandó a minősége, ha évekkel előtte betárolom, had száradjon. |