Keresés

Részletes keresés

NyiMisi Creative Commons License 2016-11-08 14:59:08 5941

http://www.jofogas.hu/zala/Kalyhakesz_Tuzifa_Zalaegerszeg_57501036.htm?first=1

A hozzászólás:
NyiMisi Creative Commons License 2016-11-08 14:57:55 5940

Ilyenkor nem érdemes fát venni. Most a legdrágább és ebben az időszakban elszaporodnak a csalók. A 11 ezer forintos kamugépekkel nem szabad tárgyalni.

A korrekt tűzifa itt kezdődik, de sajnos most nála is felment az ár: http://www.jofogas.hu/magyarorszag?account_list_id=5149ecb3a946353a9e4bdf3662a8d96d

Előzmény:
Tubetown Creative Commons License 2016-11-08 13:15:16 5934

Ma felhívtam egy néhány tűzifa forgalmazó emberkét. Szinte mindegyik kalodára árulja a fát, ami kb 0,8 köbmétert tartalmaz. Kérdeztem ez súlyra mennyi ? A válasz az volt az attól függ, hogy mikori vágás. 5-6 mázsától, 6-8 mázsa/kaloda. Mikor rákérdeztem, hogy mennyire száraz, szinte mindegyikük azt mondta, hogy 6-9 hónapos vágás. Volt tölgy, bükk, akác hasogatva ömlesztve 11,000,-Ft, a kaloda szorosan rakva 15,000,-Ft. Az árusító elmondása szerint írom a dolgokat. Egy helyen volt 1m-es cser, tölgy ,bükk, gyertyán is, de ezeket még fel kell vágni. Ennek 19500/köbmétere. A sokadik helyen:Konyhakészre vágott bükk tűzifa 1 erdei köbméter 28.000Ft.+ szállítás. Viszont ezek még lég száraznak sem mondhatók. Azaz kb. 20% víztartalom lehet.  Mivel én sem vagyok a pénzemnek ellensége, azt mondtam ki fogom még valamelyik verziót próbálni, hátha..... Bár nekem a tűzifával az a bajom, hogy csak akkor állandó a minősége, ha évekkel előtte betárolom, had száradjon.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!