|
|
|
|
 |
csiba00
2016-11-07 21:42:10
|
5932
|
Ez van, pillanatnyilag ennyi a hőigénye a háznak, a benne élőknek pénzben kifejezve. Bár a két tüzelő ára közötti különbség arányaiban mindig megmarad, de ebben az összegben (kb. 200000 Ft/szezon) nekem nagyon jelentős. Mindezek mellett a fát tudom tárolni az udvar egy nem használt részén, a brikettet meg kénytelen lennék a pincében, amit inkább másra használok. |
|
A hozzászólás:
 |
Tubetown
2016-11-07 17:09:54
|
5928
|
Á ennyi pénzt én nem fektetek sem brikettbe, sem fába. Brikettbe azért, mert a levegő nedvesség tartalmától tönkre megy, ha úgy van tárolva. Fába meg azért, mert mint ahogyan írtam nekem havi max. 15eFt-ba van a fűtésem brikettel ha hideg van. Akkor ezen most ha megspórolok 3-4,000,Ft-ot, annyiért nekem nem éri meg sem beruházni, sem sem hasogatni, sem szárítgatni vagy betárolni. |
|
Előzmény:
 |
csiba00
2016-11-07 16:43:35
|
5922
|
Dagadhat a térfogata, ha azt nézem, hogy 1 kg-ból mennyi energiát tudok kinyerni és 1 kg mennyiben kerül. Mindezek mellett kit izgat, hogy dagad égés közben a térfogata? (Persze azért izgat, mert nem akarom, hogy szétnyomja a kazánomat, vagy kiessen az ajtón, ha kinyitom.)
Személy szerint nem szárítottam még több éven át tűzifát, csak 1 év volt a maximum, így kizárólag ilyen adataim vannak. A pénz kérdéshez - csak mert kíváncsi vagyok a te véleményedre is: a korábbi tapasztalatok alapján 6 tonna brikettet használok el egy szezonban, ha csak azzal fűtök. Amennyiben ezt csak fával teszem, akkor 8 erdei m3 fogy. Abból a brikettből, ami bevált nekem, most a 6 tonna 414.000.- Ft lenne. Fából most 8 erdei m3-t 200.000.- Ft-ért tudok venni. A fa egy atom biztos befektetés, ha már így nézzük, ott áll, nem kér enni, inni, nem lopják el, de benne van a pénzem - nekem max 1 évig. Nem vagyok egy pénzügyi szaki, de azt hiszem nekem jobb most elköltenem 200.000.- Ft-ot mint 1 év múlva elkölteni 414.000.-. Ft-ot, amivel ugyan azt tudom elérni. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|