Keresés

Részletes keresés

motor48 Creative Commons License 2016-11-13 09:54:00 5969

evonly, ugye milyen jó, hogy írogatunk és deformáljuk egymást a tapasztalatokról! Ha porosodó szénnel kell fűteni, mert miért dobnánk ki,  meg kell vizezni és homokkal kell keverni! A tűz nem omlik össze, szivacsos szerkezetű lesz a salak, egy gyenge ütéssel szétmegy és kiszedhető.

A hozzászólás:
Törölt nick Creative Commons License 2016-11-07 16:52:31 5925

Egyébként próbáltam brikettet, sokfélét és regebben ultra szar briketteket vettem, már a kezembe szétporlott, parazsa meg nem volt rendes, aztán egyre jobb brikettek jöttek, a woodO2 tényleg jó, és van az a barna vékony lyukas rúd - a nevét nem tudom - sokszor a praktikerben is lehet kapni csak horror drága, - na az még jó volt. Csak az ára az nem volt "jó"......

Előzmény:
Törölt nick Creative Commons License 2016-11-07 16:47:51 5923

5 hsz-szel ezelőtt ezt írtam:

 

"

Ha azt írtad volna, hogy térfogatban erősebb a brikett igazad lenne. Mert térfogatban több a fűtőértéke! De 1 m3 brikett súlya nem azonos 1m3 fával. Már csak a pakolhatóság miatt sem, meg a tömörítés miatt sem. De ha kg-ra nézzük nincs különbség köztük azonos víztartalom esetén! Ez biztos :-) !

 

De épp ezért pakolják erdei m3-ben. Ez annyi kb mintha a fa tömören lenne, és nem lenne közte levegő. Tehát az erdei köb fából súlyra kb egál a normál köb brikettel. A helyigénye kisebb a brikettnek...."

 

Pont azt amit most te! A térfogata más.... ha súlyra nézed akkor azonos a fűtőérték....

 

De ha veszel 960 kg brikettet én meg 950 kg fát - aminek ugyanannyi a nedvessége - ( egyébként írtam lentebb, hogy mértem a fákat a kalodában és 8%körül voltak a megvételkor, a súlyuk meg 950 kg táján ) és én 26.000-ért veszem hasítva kalodázva, te meg 45.000-ért.... ki járt jobban?

más kérdés, hogy 45 ft-ért a környékemen sincs brikett, de 58-65 ft-ért van.... :-)

 

Én érzem, hogy jószándékú ember vagy, csak az első mondatod parasztra sikeredett, és hát én is úgy válaszoltam, de lépjünk túl ezen. Csak a számokkal foglalkozzunk....:-)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!